Takiego wydarzenia i to w takim miejscu jeszcze nie było. Ulica Bankowa, przy której mieści się Miejska Biblioteka Publiczna, zostanie w dniach 21-22 września zamknięta. W sobotę w ramach „Pożegnania lata” rozpocznie się Nowosolski Festiwal Smaków Świata, gdzie będzie można skosztować najróżniejszych specjałów najlepszych kuchni.

Kolejny raz będzie to okazja, żeby dosłownie i w przenośni pysznie spędzić czas racząc się posiłkami serwowanymi w kuchniach na kółkach, czyli food truckach. Dobre jedzenie zostanie z nami do niedzieli. W sobotę czeka nas nie tylko uczta dla podniebienia, ale i uczta dla duszy i uszu pod postacią kilku koncertów. Na scenie plenerowej ustawionej na ulicy Bankowej najpierw o godzinie 14.00 wystąpią członkowie sekcji muzycznych Nowosolskiego Domu Kultury. Następnie o godz. 14.30 zagra formacja Łączy nas Rock. 15.30 to czas dla zespołu śpiewaczego Wrzosy. Godzinę później na scenie pokaże się duet Agnieszka Tyszkiewicz & Dariusz Cetner. Zespół Zagrali i Poszli z Gniezna, którego repertuar składa się z kompozycji stanowiących krzyżówkę piosenki folkowej, żeglarskiej, bluegrassu, rocka i ballad, usłyszymy od godz. 17.00. Gwiazdą dnia będą Beatlesi z Polkowic, czyli The Postman, którzy wystąpią o godzinie 19.00. - Każdy szczegół koncertu jest perfekcyjnie dopracowany pod względem wizualnym i muzycznym. Gitary, wzmacniacze i perkusja - takie same na jakich grała Wielka Czwórka - zapewniają wysokiej jakości, autentyczne brzmienie. Garnitury szyte na miarę w dwóch wersjach. Buty prosto z Liverpoolu. Nie odgrywamy jedynie ich utworów. Dorastaliśmy uwielbiając The Beatles i jesteśmy dumni z ciągłego doskonalenia harmonii i najdrobniejszych szczegółów wokalnych i instrumentalnych – tak piszą o sobie muzycy The Postman.

Zapraszamy!

Organizator imprezy informuje, że 20 września o godzinie 9.00 nastąpi zamknięcie ulicy Bankowej. Potrwa ono do 23 września, godzina 12.00. Za utrudnienia przepraszamy!