wzrok22 września fundacja Szansa dla Niewidomych przeprowadzi w Nowej Soli akcję, której celem jest wzrost świadomości i wiedzy na temat problemów i potrzeb osób niepełnosprawnych w szczególności niewidomych i niedowidzących. Chcemy pokazać, że bez dźwięku i dotyku osoby z dysfunkcją narządu wzroku są bezradne – mówią przedstawiciele fundacji. Czy ktoś chciałby z własnej woli być bezradnym? Pragniemy pokazać, że to obowiązek nas wszystkich, aby przystosować przestrzeń do potrzeb osób niewidomych i uświadomić, co to jest tyflografika i udźwiękowienie i jak ważne są one dla osób niewidomych-dodają.

Fundacja zaprasza wszystkich, którzy nie mają kontaktu z osobami z dysfunkcją wzroku, a chcieliby zobaczyć, jak oni żyją, jakich pomocy potrzebują i jak ważne jest zaangażowanie społeczeństwa w te kwestie.

Zaproszenie skierowane jest również do osób niewidome i niedowidzących, które same najlepiej przecież wiedzą, czego im potrzeba do pełnej samodzielności!

Będą Państwo mogli zobaczyć specjalne pokazy - tyflospektakle, dzięki którym każdy dowie się, jak możemy pomóc niewidomemu na ulicy, jak wskazać mu drogę, ale przede wszystkim pokażemy, jak niewiele potrzeba, aby niewidomy mógł być samodzielny, aby mógł być równoprawnym obywatelem. Fundacja pokaże co zrobić, aby przestrzeń publiczna była całkowicie przyjazna dla tej grupy osób niepełnosprawnych. Udowodni, że dźwiękiem i dotykiem można zrekompensować brak widzenia.

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości, poniżej podajemy dane Punktu Konsultacyjnego Fundacji w Zielonej Górze:

Fundacja Szansa dla Niewidomych

Punkt Konsultacyjny w Zielonej Górze

Centrum Biznesu (1 piętro)

ul Boh. Westerplatte 23

tel./fax (68) 324 40 23

tel. kom. 662 138 900

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także

Rozbudowa żłobka na finiszu

Finalizujemy rozbudowę nowosolskiego żłobka - jesteśmy na etapie odbiorów końcowych robót budowlanych. W przyszłym tygodniu będą przeprowadzane kontrole Sanepidu i Straży Pożarnej, po ich pozytywnym wynikach, wystąpimy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Więcej…

Przystępujemy do wyburzenia wieży

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że 25 listopada rozpocznie się rozbiórka wieży znajdującej się na terenie byłej fabryki nici Odra. W związku z tym, nastąpią utrudnienia w ruchu na obszarze sąsiadującym z terenem budowy.

Więcej…

Dzien Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli, za ich trudną i ciężką pracę oraz niesienie pomocy potrzebującym, ale przede wszystkim za wrażliwość i odporność – w dniu ich święta - dziękujemy.

Więcej…