gediaSuper nowoczesną halę produkcyjną Działu Montażu firmy Gedia Poland, otworzył dziś jej dyrektor Ryszard Gongor. W uroczystości wzięli udział między innymi władze miasta i powiatu oraz marszałek województwa lubuskiego. Gedia to największy nowosolski pracodawca-zatrudnia blisko 1000 osób.

Firma zainwestowała 4 mln euro w pierwszy etap rozbudowy zakładu w Nowej Soli. Inwestycja dotyczy budowy nowej hali montażu, w której uruchomione zostaną procesy realizowane dotychczas w zakładach w Kożuchowie oraz Nowej Soli. W trzynawowej hali, obejmującej blisko 9.800m² realizowane SA także nowe projekty dla przemysłu samochodowego oparte między innymi o technologię spawania aluminium jako nowej techniki łączenia. 

 

Najnowszy obiekt pozwoli na realizację poprawnej organizacji procesowej zakładu. Inwestycja ta poprawi logistykę wewnętrzną - pozwoli podnieść efektywność przepływów wszystkich zasobów, w tym surowców, komponentów i wyrobów gotowych pomiędzy innymi obszarami zakładu. Po zakończonym procesie przeprowadzki Działy Tłoczni, Montażu oraz Logistyki zwiększą swoją autonomię.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt podniesienia standardu pracy pracowników zatrudnionych w Dziale Montażu. Dzięki mechanicznej wentylacji oraz zwiększonej kubaturze hali poprawią się warunki pracy zatrudnionych tam 300 osób. Gedia Poland to największy prywatny pracodawca w Nowej Soli. Obecnie w zakładzie pracuje 970 osób. W rankingu największych polskich pracodawców mieści się na pozycji 418 i jest jedną z dwóch spółek województwa lubuskiego, która znalazła się w tym rankingu.

Zobacz także

Sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli

30 stycznia 2020 r. o godzinie  10.00  w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Koperta, która ratuje życie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli zachęca do wypełnienia tzw. koperty życia w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia.

Więcej…

Prezydent dziękuje mieszkańcom za obdarzenie go zaufaniem

Miła niespodzianka czekała rano w piątek 24 stycznia odwiedzających miejskie targowisko - byli częstowani słodkościami z nowosolskiej cukierni.

Więcej…