gediaSuper nowoczesną halę produkcyjną Działu Montażu firmy Gedia Poland, otworzył dziś jej dyrektor Ryszard Gongor. W uroczystości wzięli udział między innymi władze miasta i powiatu oraz marszałek województwa lubuskiego. Gedia to największy nowosolski pracodawca-zatrudnia blisko 1000 osób.

Firma zainwestowała 4 mln euro w pierwszy etap rozbudowy zakładu w Nowej Soli. Inwestycja dotyczy budowy nowej hali montażu, w której uruchomione zostaną procesy realizowane dotychczas w zakładach w Kożuchowie oraz Nowej Soli. W trzynawowej hali, obejmującej blisko 9.800m² realizowane SA także nowe projekty dla przemysłu samochodowego oparte między innymi o technologię spawania aluminium jako nowej techniki łączenia. 

 

Najnowszy obiekt pozwoli na realizację poprawnej organizacji procesowej zakładu. Inwestycja ta poprawi logistykę wewnętrzną - pozwoli podnieść efektywność przepływów wszystkich zasobów, w tym surowców, komponentów i wyrobów gotowych pomiędzy innymi obszarami zakładu. Po zakończonym procesie przeprowadzki Działy Tłoczni, Montażu oraz Logistyki zwiększą swoją autonomię.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt podniesienia standardu pracy pracowników zatrudnionych w Dziale Montażu. Dzięki mechanicznej wentylacji oraz zwiększonej kubaturze hali poprawią się warunki pracy zatrudnionych tam 300 osób. Gedia Poland to największy prywatny pracodawca w Nowej Soli. Obecnie w zakładzie pracuje 970 osób. W rankingu największych polskich pracodawców mieści się na pozycji 418 i jest jedną z dwóch spółek województwa lubuskiego, która znalazła się w tym rankingu.

Zobacz także

Miasto planuje przebudowę skrzyżowania

Trwają rozbiórki pawilonów na skrzyżowaniu Kościuszki/Waryńskiego/Wojska Polskiego. W najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszony przetarg na jego przebudowę, po której skrzyżowanie to bedzie bardziej przyjazne dla kierowców. W ramach tej inwestycji zajdą znaczące zmiany:

Więcej…

Konkurs ofert na świadczenie usług opiekuńczych

Ogłaszamy otwarty konkurs ofert na powierzenie zadań Gminy Nowa Sól – Miasto organizacjom pozarządowym - świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób wymagających pomocy od poniedziałku do piątku oraz soboty, niedziele i święta, osobom, które ze względu na stan zdrowia takiej opieki wymagają na terenie Gminy Nowa Sól - Miasto w okresie od 01.12.2019 r. do 31.12.2019 r.”

Więcej…

Sesja Rady Miejskiej

13 listopada 2019 r. o godzinie  19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli odbędzie się sesja Rady Miejskiej

Więcej…