halaelektrykaDecyzją prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza, Starostwo Powiatowe otrzyma pomoc finansową na dodatkowe prace w przebudowie hali sportowej przy ulicy Piłsudskiego.

 

Za kwotę 340 tysięcy złotych powstanie więcej miejsc siedzących wewnątrz hali oraz  miejsc parkingowych i ogrodzenie.

 

Zakres robót inwestycyjnych obejmuje:

-dwie sale wielofunkcyjne: pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej (o pow. ponad 1000m2) i mniejsza sala treningowa (blisko 800m2),

-sauna,

-pomieszczenia socjalno – sanitarne

-zespoły szatniowe,

-sale do ćwiczeń korekcyjnych, ruchowych aerobiku,

-pomieszczenia dla pedagogów i sędziów,

-w części sanitarnej wc dla niepełnosprawnych,

-parkingi dla samochodów osobowych i autobusów,

-ciągi komunikacyjne, tzw. chodniki. Ogólny koszt inwestycji to przeszło 6 milionów złotych.

Zobacz także

40% dofinansowania na fotowoltaikę dla rolników

Fundacja Dar Oze z przyjemnością informuje o możliwości uzyskania 40% w formie bezzwrotnego dofinansowania dla rolników z całej Polski na mikroinstalacje fotowoltaiczne do 50 KWp.

Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej, prezydent Miasta wyróżnił nauczycieli i dyrektorów miejskich szkół podstawowych i przedszkoli. Gratulujemy i dziękujemy za Waszą pracę, kreatywność, determinację i piękną pracę pedagogiczną nad kształtowaniem postaw i umysłów młodego pokolenia.

Więcej…

Goście z Senftenbergu w Nowej Soli

Prezydent Wadim Tyszkiewicz gościł we wtorek 8 października delegację z Senftenbergu, naszego miasta partnerskiego w Niemczech. Skład delegacji stanowili:Andreas Fredrich - burmistrz Senftenberg, Teresa Stein - skarbnik miasta oraz Carsten Henkel - odpowiedzialny w mieście za rozwój i sprawy budowlane.

Więcej…