wodomierzMiejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli, w związku ze zbliżającą się porą zimową, stwarzającą możliwości uszkodzenia przez mróz urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w poszczególnych nieruchomościach, przypomina o zapewnieniu niezawodnego działania posiadanych instalacji przez właścicieli, bądź zarządców nieruchomości lub osoby działające w ich imieniu.

Przed wystąpieniem mrozów należy:

- zabezpieczyć pomieszczenia wodomierzowe (m.in. uszczelnić otwory drzwiowe i okienne),

- wodomierz główny oraz podliczniki zabezpieczyć w taki sposób, aby izolację cieplną można było usunąć dla potrzeb ich odczytu lub wymiany,

- wyremontować studzienki wodomierzowe (w szczególności założyć brakujące pokrywy).

Nie dostosowanie się do powyższego, może narazić właścicieli, bądź zarządców nieruchomości lub osoby działające w ich imieniu na poważne straty materialne wynikające z awarii niezabezpieczonych instalacji

Zobacz także

Sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli

30 stycznia 2020 r. o godzinie  10.00  w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Koperta, która ratuje życie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli zachęca do wypełnienia tzw. koperty życia w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia.

Więcej…

Prezydent dziękuje mieszkańcom za obdarzenie go zaufaniem

Miła niespodzianka czekała rano w piątek 24 stycznia odwiedzających miejskie targowisko - byli częstowani słodkościami z nowosolskiej cukierni.

Więcej…