csmMamy nowego inwestora. To holenderska firma CSM Global, która jest światowym potentatem w produkcji wyrobów piekarniczych. Jej największymi odbiorcami są McDonalds oraz Starbucks. 14 lipca firma otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności w nowosolskiej Strefie, gdzie zbuduje nowoczesną piekarnię. Nowa inwestycja, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii w zakresie dozowania surowców, mieszania, pieczenia, składowania, transportu i zarządzania procesem produkcyjnym, pozwoli spółce wprowadzić na rynek europejski nowe produkty, tj. mrożone wyroby piekarniczo-cukiernicze (babeczki, ciasta i ciastka). Prace nad opracowaniem i wdrożeniem nowych technologii produkcji podjęte zostały z uwagi na brak możliwości pozyskania z rynku gotowej technologii w pełni dostosowanej do potrzeb i oczekiwań spółki. Dotychczasowy proces uniemożliwiał samodzielne wytwarzanie wyrobu gotowego - stąd konieczność opracowania technologii pozwalającej na realizację wszystkich niezbędnych operacji przy jednoczesnym automatycznym zarządzaniu procesem, co pozwoli uzyskać najwyższą jakość oraz zagwarantuje terminowość realizacji zleceń. CSM Polska Sp. z o.o. podjęła decyzję o skierowaniu swoich produktów będących efektem inwestycji głównie na rynki w Europie Zachodniej, a przede wszystkim na rynek niemiecki, do sektora Food Service, tj.: kawiarnie - np. McCafe, sieci Fast Food - np. McDonalds, KFC, punkty bistro na stacjach benzynowych - np. Wild Bean Cafe BP.

Inwestycja tej firmy w naszym mieście sięgnie 58 milionów złotych. Na początku działalności CSM chce zatrudnić około 80 pracowników,  docelowo 250. Prace nad budową zakładu ruszą już we wrześniu, zakończą się wiosną przyszłego roku.

Zobacz także

Rozbudowa żłobka na finiszu

Finalizujemy rozbudowę nowosolskiego żłobka - jesteśmy na etapie odbiorów końcowych robót budowlanych. W przyszłym tygodniu będą przeprowadzane kontrole Sanepidu i Straży Pożarnej, po ich pozytywnym wynikach, wystąpimy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Więcej…

Przystępujemy do wyburzenia wieży

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że 25 listopada rozpocznie się rozbiórka wieży znajdującej się na terenie byłej fabryki nici Odra. W związku z tym, nastąpią utrudnienia w ruchu na obszarze sąsiadującym z terenem budowy.

Więcej…

Dzien Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli, za ich trudną i ciężką pracę oraz niesienie pomocy potrzebującym, ale przede wszystkim za wrażliwość i odporność – w dniu ich święta - dziękujemy.

Więcej…