slugocki2011Źródła wsparcia biznesu i samorządu po roku 2014 były głównym tematem debaty która w poniedziałek 22 sierpnia odbyła się w firmie Mazel.  Jej głównym gościem był wiceminister  w ministerstwie Rozwoju Regionalnego Waldemar Sługocki.

To pierwsze tego typu oficjalne spotkanie dla biznesu w tej części Polski. Podczas debaty była mowa funduszach unijnych w ramach kolejnego budżetu UE na lata 2014-2020. Dyskutowano także  o nowych szansach rozwoju, jakie dają dotacje unijne w ramach dodatkowych środków.  Dość powiedzieć, że jeszcze w tym roku do samych lubuskich przedsiębiorców trafi 40 mln zł.

 Głównym jednak tematem była przyszła perspektywa finansowania przedsiębiorczości po roku 2013. Obecnie trwają pod polskim przewodnictwem w ramach prezydencji negocjacje nad nowym budżetem. W obecnym budżecie Polska otrzymała rekordową w historii Unii Europejskiej pomoc, blisko 70 mld euro. Drugim z ważnych tematów był rozwój regionów. Temat o tyle istotny, gdyż obecnie trwają ustalenia odnośnie powołania Aglomeracji Zielonogórskiej, w skład w którą wejść ma powiat nowosolski. Aglomeracja ma zostać powołana już w październiku tego roku.

 

Spotkanie zorganizował nowosolski oddział Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej i prezydent Wadim Tyszkiewicz. Gośćmi spotkania byli też przedstawiciele samorządu lokalnego i strefy ekonomicznej.

Zobacz także

Rozbudowa żłobka na finiszu

Finalizujemy rozbudowę nowosolskiego żłobka - jesteśmy na etapie odbiorów końcowych robót budowlanych. W przyszłym tygodniu będą przeprowadzane kontrole Sanepidu i Straży Pożarnej, po ich pozytywnym wynikach, wystąpimy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Więcej…

Przystępujemy do wyburzenia wieży

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że 25 listopada rozpocznie się rozbiórka wieży znajdującej się na terenie byłej fabryki nici Odra. W związku z tym, nastąpią utrudnienia w ruchu na obszarze sąsiadującym z terenem budowy.

Więcej…

Dzien Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli, za ich trudną i ciężką pracę oraz niesienie pomocy potrzebującym, ale przede wszystkim za wrażliwość i odporność – w dniu ich święta - dziękujemy.

Więcej…