slugocki2011Źródła wsparcia biznesu i samorządu po roku 2014 były głównym tematem debaty która w poniedziałek 22 sierpnia odbyła się w firmie Mazel.  Jej głównym gościem był wiceminister  w ministerstwie Rozwoju Regionalnego Waldemar Sługocki.

To pierwsze tego typu oficjalne spotkanie dla biznesu w tej części Polski. Podczas debaty była mowa funduszach unijnych w ramach kolejnego budżetu UE na lata 2014-2020. Dyskutowano także  o nowych szansach rozwoju, jakie dają dotacje unijne w ramach dodatkowych środków.  Dość powiedzieć, że jeszcze w tym roku do samych lubuskich przedsiębiorców trafi 40 mln zł.

 Głównym jednak tematem była przyszła perspektywa finansowania przedsiębiorczości po roku 2013. Obecnie trwają pod polskim przewodnictwem w ramach prezydencji negocjacje nad nowym budżetem. W obecnym budżecie Polska otrzymała rekordową w historii Unii Europejskiej pomoc, blisko 70 mld euro. Drugim z ważnych tematów był rozwój regionów. Temat o tyle istotny, gdyż obecnie trwają ustalenia odnośnie powołania Aglomeracji Zielonogórskiej, w skład w którą wejść ma powiat nowosolski. Aglomeracja ma zostać powołana już w październiku tego roku.

 

Spotkanie zorganizował nowosolski oddział Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej i prezydent Wadim Tyszkiewicz. Gośćmi spotkania byli też przedstawiciele samorządu lokalnego i strefy ekonomicznej.

Zobacz także

Wizyta wicemarszałka Tomczyszyna

W poniedziałek 6 lipca wicemarszałek województwa lubuskiego Stanisłwa Tomczyszyn był gościem prezydenta Jacka Milewskiego.

Więcej…

24 flis dotarł do Nowej Soli

W poniedziałek 6 lipca 24 Flis Odrzański Uraz - Szczecin zawitał do Nowej Soli. To flis szczególny, ponieważ został ochrzczony imieniem jego założycielki i wytrwałej organizatorki, Elżbiety Marszałek.

Więcej…

Powstanie nowy Park Interior

Czy Nowa Sól ma szansę stać się stolicą startupów województwa lubuskiego? To bardzo prawdopodobne!

Więcej…