eskulapTrwa remont budynku Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Nowej Soli. Podczas tej inwestycji zostanie zmodernizowana sala gimnastyczno-terapeutyczna i pomieszczenie do hydroterapii. Dodatkowo zostaną tam zamontowane urządzenia do wyciągania wilgoci w pomieszczeniu. Dużym ułatwieniem dla pacjentów ośrodka będzie zamontowanie automatycznych drzwi. Koszt tej inwestycji to przeszło 170 tysięcy złotych, który w całości pokrywa Urząd Miasta. Mimo remontu, placówka jest czynna. Zakończenie prac planowane jest pod  koniec sierpnia. Dyrektor placówki, Juliusz Chilicki planuje w niedalekiej przyszłości zakup bardziej nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego.


 

Czym zajmuje się Ośrodek?

Zadaniem Ośrodka jest udzielanie świadczeń leczniczych w zakresie kompleksowej rehabilitacji ambulatoryjnej głównie mieszkańcom miasta  oraz przyległych okolic. W skład Ośrodka wchodzą: - fizykoterapia - leczenie fizykalne - kinezyterapia - usprawnianie lecznicze - hydroterapia - wodolecznictwo Posiada pełne możliwości do stosowania następujących zabiegów leczniczych: Prądy diadynamiczne, interferencyjne, galwaniczne, jonoforezy, ultradźwięki, elektrostymulacje, diatermia krótkofalowa, terapuls, pole magnetyczne, laser, okłady parafinowe, masaż leczniczy, drenaż limfatyczny, krioterapia i inne. W zakresie kinezyterapii posiada wyposażenie pozwalające na stosowanie wszystkich znanych metod leczenia usprawniającego. W chorobach narządu ruchu, po urazach, w schorzeniach centralnego i obwodowego układu nerwowego, w chorobach reumatoidalnych czy układu krążenia. Z zabiegów wodoleczniczych stosuje się masaże wirowe kończyn górnych i dolnych, masaż podwodny oraz kąpiel elektryczno – wodną galwaniczną, czterokomorową. Ośrodek dysponuje wykwalifikowaną kadrą magistrów rehabilitacji ruchowej, doświadczonych techników fizjoterapii oraz masażystów.

Zobacz także

Miasto planuje przebudowę skrzyżowania

Trwają rozbiórki pawilonów na skrzyżowaniu Kościuszki/Waryńskiego/Wojska Polskiego. W najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszony przetarg na jego przebudowę, po której skrzyżowanie to bedzie bardziej przyjazne dla kierowców. W ramach tej inwestycji zajdą znaczące zmiany:

Więcej…

Konkurs ofert na świadczenie usług opiekuńczych

Ogłaszamy otwarty konkurs ofert na powierzenie zadań Gminy Nowa Sól – Miasto organizacjom pozarządowym - świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób wymagających pomocy od poniedziałku do piątku oraz soboty, niedziele i święta, osobom, które ze względu na stan zdrowia takiej opieki wymagają na terenie Gminy Nowa Sól - Miasto w okresie od 01.12.2019 r. do 31.12.2019 r.”

Więcej…

Sesja Rady Miejskiej

13 listopada 2019 r. o godzinie  19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli odbędzie się sesja Rady Miejskiej

Więcej…