elektrykW ubiegły piątek nastąpiła długo wyczekiwana chwila. Po miesiącach remontu, hala sportowa ZSP nr 1 „Elektryk" została uroczyście otwarta. Oprócz władz powiatu i miasta, wójtów, burmistrzów, dyrektorów szkół świadkami wydarzenia byli goście z partnerskich miast: Fürstenwalde, Weilburga i Thedinhausen w Niemczech oraz Iwano – Frankiwska na Ukrainie, Kurator Oświaty Roman Sondej, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze Remigiusz Majewski, członek Zarządu Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, dyrektorzy i przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji z terenu powiatu, mieszkańcy oraz najważniejsi – młodzież.

        Dzień rozpoczęła msza święta. Następnie w stronę hali ruszył orszak z młodzieżową orkiestrą na czele. Na miejscu nastąpiło przecięcie wstęgi i symboliczne przekazanie klucza dyrektorowi szkoły oraz poświęcenie obiektu przez ks. biskupa Adama Dyczkowskiego.Dalsza część uroczystości, którą uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów ZSP nr 1, Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Orkiestry Mandolinistów z Kolska, odbyła się już nowym wnętrzu obiektu, który zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz robi imponujące wrażenie.Cieszę się, że lata starań, wysiłku dały taki wspaniały efekt i dziś możemy się szczycić najnowocześniejszą halą sportową na terenie powiatu nowosolskiego - mówił Starosta Nowosolski Józef Suszyński. Dziękuję wszystkim za wykonaną pracę i upór w dążeniu do zrealizowania projektu, a przede wszystkim radnym poprzednich kadencji, którzy podjęli decyzję o remoncie obiektu – dodał J. Suszyński. Starosta wraził również nadzieję, że hala będzie kuźnią talentów sportowych i pozwoli na aktywne spędzanie czasu nie tylko młodzieży ale wszystkim mieszkańcom powiatu nowosolskiego. Inwestycja warta ponad 7 mln. złotych to: pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej z trybunami na ponad 400 osób, boisko treningowe, siłownia, sala fitness, sauna, nowe pomieszczenia dla trenerów i sędziów, szatnie, pomieszczenia socjalno – sanitarne oraz parking.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowej Soli

Zobacz także

Sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli

30 stycznia 2020 r. o godzinie  10.00  w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Koperta, która ratuje życie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli zachęca do wypełnienia tzw. koperty życia w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia.

Więcej…

Prezydent dziękuje mieszkańcom za obdarzenie go zaufaniem

Miła niespodzianka czekała rano w piątek 24 stycznia odwiedzających miejskie targowisko - byli częstowani słodkościami z nowosolskiej cukierni.

Więcej…