elektrykW ubiegły piątek nastąpiła długo wyczekiwana chwila. Po miesiącach remontu, hala sportowa ZSP nr 1 „Elektryk" została uroczyście otwarta. Oprócz władz powiatu i miasta, wójtów, burmistrzów, dyrektorów szkół świadkami wydarzenia byli goście z partnerskich miast: Fürstenwalde, Weilburga i Thedinhausen w Niemczech oraz Iwano – Frankiwska na Ukrainie, Kurator Oświaty Roman Sondej, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze Remigiusz Majewski, członek Zarządu Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, dyrektorzy i przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji z terenu powiatu, mieszkańcy oraz najważniejsi – młodzież.

        Dzień rozpoczęła msza święta. Następnie w stronę hali ruszył orszak z młodzieżową orkiestrą na czele. Na miejscu nastąpiło przecięcie wstęgi i symboliczne przekazanie klucza dyrektorowi szkoły oraz poświęcenie obiektu przez ks. biskupa Adama Dyczkowskiego.Dalsza część uroczystości, którą uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów ZSP nr 1, Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Orkiestry Mandolinistów z Kolska, odbyła się już nowym wnętrzu obiektu, który zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz robi imponujące wrażenie.Cieszę się, że lata starań, wysiłku dały taki wspaniały efekt i dziś możemy się szczycić najnowocześniejszą halą sportową na terenie powiatu nowosolskiego - mówił Starosta Nowosolski Józef Suszyński. Dziękuję wszystkim za wykonaną pracę i upór w dążeniu do zrealizowania projektu, a przede wszystkim radnym poprzednich kadencji, którzy podjęli decyzję o remoncie obiektu – dodał J. Suszyński. Starosta wraził również nadzieję, że hala będzie kuźnią talentów sportowych i pozwoli na aktywne spędzanie czasu nie tylko młodzieży ale wszystkim mieszkańcom powiatu nowosolskiego. Inwestycja warta ponad 7 mln. złotych to: pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej z trybunami na ponad 400 osób, boisko treningowe, siłownia, sala fitness, sauna, nowe pomieszczenia dla trenerów i sędziów, szatnie, pomieszczenia socjalno – sanitarne oraz parking.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowej Soli

Zobacz także

Rozbudowa żłobka na finiszu

Finalizujemy rozbudowę nowosolskiego żłobka - jesteśmy na etapie odbiorów końcowych robót budowlanych. W przyszłym tygodniu będą przeprowadzane kontrole Sanepidu i Straży Pożarnej, po ich pozytywnym wynikach, wystąpimy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Więcej…

Przystępujemy do wyburzenia wieży

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że 25 listopada rozpocznie się rozbiórka wieży znajdującej się na terenie byłej fabryki nici Odra. W związku z tym, nastąpią utrudnienia w ruchu na obszarze sąsiadującym z terenem budowy.

Więcej…

Dzien Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli, za ich trudną i ciężką pracę oraz niesienie pomocy potrzebującym, ale przede wszystkim za wrażliwość i odporność – w dniu ich święta - dziękujemy.

Więcej…