ratuszJeszcze w tym roku dawny nowosolski ratusz otrzyma nowe szaty. Inwestycja realizowana przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta nosi nazwę "Rewitalizacja zespołu zabytkowych budynków dawnego urzędu solnego w Nowej Soli".

Zakres prac obejmuje: remont wieży ratuszowej, jej elementów konstrukcyjnych i pokrycia, rozbiórkę i wykonanie pokrycia z dachówki na dachu budynku, wykonanie więźby drewnianej oraz odbudowanie poddasza, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, elewację budynku oraz izolację ścian fundamentowych zewnętrznych. W przyszłości w ratuszu znajdować się będzie sala konferencyjna i biuro rady. Piętro niżej urzędować będzie zarząd i administracja powiatu. Na parterze swoją siedzibę będzie miał wydział społeczny, który zostanie przeniesiony z obiektu przy ul. Piłsudskiego. Na zdjęciu obok przedstawiamy wizualizację ratusza po remoncie.

Zobacz także

Melaco produkuje stacje do dezynfekcji

Nowosolskie firmy odpowiadają na potrzeby rynku – firma Melaco, producent elementów do mebli i wyposażenia wnętrz stworzyła punkt do dezynfekcji rąk.

Więcej…

Komunikat Starosty Nowosolskiego

Starosta Nowosolski informuje, że od 25 maja br. nastąpi stopniowe przywrócenie bezpośredniej obsługi w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. 

Więcej…

Pieluchy dla maluchów ze żłobka

W czwartek 21 maja do nowosolskiego żłobka dotarł transport 1000 sztuk pieluch dla najmłodszych dzieci.

Więcej…