ratuszJeszcze w tym roku dawny nowosolski ratusz otrzyma nowe szaty. Inwestycja realizowana przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta nosi nazwę "Rewitalizacja zespołu zabytkowych budynków dawnego urzędu solnego w Nowej Soli".

Zakres prac obejmuje: remont wieży ratuszowej, jej elementów konstrukcyjnych i pokrycia, rozbiórkę i wykonanie pokrycia z dachówki na dachu budynku, wykonanie więźby drewnianej oraz odbudowanie poddasza, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, elewację budynku oraz izolację ścian fundamentowych zewnętrznych. W przyszłości w ratuszu znajdować się będzie sala konferencyjna i biuro rady. Piętro niżej urzędować będzie zarząd i administracja powiatu. Na parterze swoją siedzibę będzie miał wydział społeczny, który zostanie przeniesiony z obiektu przy ul. Piłsudskiego. Na zdjęciu obok przedstawiamy wizualizację ratusza po remoncie.

Zobacz także

Miasto planuje przebudowę skrzyżowania

Trwają rozbiórki pawilonów na skrzyżowaniu Kościuszki/Waryńskiego/Wojska Polskiego. W najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszony przetarg na jego przebudowę, po której skrzyżowanie to bedzie bardziej przyjazne dla kierowców. W ramach tej inwestycji zajdą znaczące zmiany:

Więcej…

Konkurs ofert na świadczenie usług opiekuńczych

Ogłaszamy otwarty konkurs ofert na powierzenie zadań Gminy Nowa Sól – Miasto organizacjom pozarządowym - świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób wymagających pomocy od poniedziałku do piątku oraz soboty, niedziele i święta, osobom, które ze względu na stan zdrowia takiej opieki wymagają na terenie Gminy Nowa Sól - Miasto w okresie od 01.12.2019 r. do 31.12.2019 r.”

Więcej…

Sesja Rady Miejskiej

13 listopada 2019 r. o godzinie  19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli odbędzie się sesja Rady Miejskiej

Więcej…