aglomeracjaPowołanie stowarzyszenia "Aglomeracja Zielonogórska" było głównym celem spotkania, które odbyło się 20 października w Palmiarni Zielonogórskiej. Podjęto także  uchwałę o statucie i założeniu Aglomeracji Zielonogórskiej (AZ). Głównym celem jej działania, będzie wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz obrona wspólnych interesów podmiotów będących członkami Stowarzyszenia działającego w ramach podregionu Zielonogórskiego. Założeniem jest także inicjowanie, propagowanie, przygotowywanie i realizacja wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi gospodarczemu obszaru, na terenie którego działają członkowie stowarzyszenia.

Przyjęty statut Stowarzyszenia „Aglomeracja Zielonogórska" ma pozwolić na rozpoczęcie ścisłej współpracy środowisk samorządowych, gospodarczych i naukowych działających na terenie podregionu Zielonogórskiego. Wszystkie działania AZ będą realizowane w czterech obszarach: komunikacyjnym, gospodarczym, edukacyjnym oraz turystycznym. W realizacji tych zamierzeń planuje się korzystanie ze środków pomocowych Unii Europejskiej. Głównym celem stowarzyszenia jest określenie najważniejszych wspólnych ponadgminnych priorytetów mających doprowadzić do zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru Aglomeracji Zielonogórskiej.  28 października nowosolscy radni podejmą uchwałę o przystąpieniu  Nowej Soli do stowarzyszenia.

źródło: UM Zielona Góra

Zobacz także

Melaco produkuje stacje do dezynfekcji

Nowosolskie firmy odpowiadają na potrzeby rynku – firma Melaco, producent elementów do mebli i wyposażenia wnętrz stworzyła punkt do dezynfekcji rąk.

Więcej…

Komunikat Starosty Nowosolskiego

Starosta Nowosolski informuje, że od 25 maja br. nastąpi stopniowe przywrócenie bezpośredniej obsługi w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. 

Więcej…

Pieluchy dla maluchów ze żłobka

W czwartek 21 maja do nowosolskiego żłobka dotarł transport 1000 sztuk pieluch dla najmłodszych dzieci.

Więcej…