interior1W poniedziałek 1 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisana została umowa na realizację projektu pn. Budowa Parku Technologii i Logistyki Przemysłu INTERIOR w Nowej Soli. W spotkaniu udział wzięli: Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, Andrzej Matłoka - prezes Interioru, Prezydent Nowej Soli - Wadim Tyszkiewicz, Zastępca Dyrektora Departamentu LRPO - Katarzyna Drożak oraz Ryszard Gongor - dyrektor spółki Gedia Poland.

 

To bardzo ważny dzień. Podpisując tę umowę realizujemy główny cel, jaki stawia sobie zarząd województwa, czyli rozwój gospodarczy oparty na wiedzy. To pierwszy park naukowo-technologiczny w naszym województwie i bardzo ważne przedsięwzięcie - powiedziała marszałek Elżbieta Polak. - Należy podkreślić olbrzymią determinację władz Nowej Soli, żeby ten park powstał. Chodzi o to, aby następował transfer wiedzy do biznesu. To jest naprawdę wzorcowy projekt. Jako jednostka zarządzająca Lubuskim Regionalnym Programem Operacyjnym, z którego pochodzi dofinansowanie mamy pewność powodzenia tej inwestycji - mówiła marszałek.

Prezes Interioru Andrzej Matłoka przedstawił zakres projektu, a także jego znaczenie dla rozwoju sektora naukowego w naszym województwie. O zaletach realizacji projektu przekonywał także Wadim Tyszkiewicz - Prezydent Nowej Soli. - Bardzo się cieszę, że doszło do podpisania umowy i że ta inwestycja będzie realizowana. Biorę za ten projekt pełną odpowiedzialność. Bardzo mi zależało, żeby park powstał w Nowej Soli. Funkcjonuje już u nas park technologiczny. Teraz musimy dołączyć jedynie słowo "naukowy". - mówił. - Park będzie służył rozwojowi gospodarczemu. Chcemy poprzez Interior wspierać przemysł, aby poziom zaawansowania technologicznego był coraz większy. Inwestujemy w przyszłość, bo silny region, to silna gospodarka. Chcemy, aby była to inwestycja modelowa, do której przyjeżdżać będą wycieczki z całej Polski, z której wszyscy będziemy dumni – dodał prezydent.

Park Technologii i Logistyki Przemysłu INTERIOR w Nowej Soli to pierwsza tego typu inwestycja w naszym regionie.

żródło: www.lubuskie.pl

Zobacz także

Rozbudowa żłobka na finiszu

Finalizujemy rozbudowę nowosolskiego żłobka - jesteśmy na etapie odbiorów końcowych robót budowlanych. W przyszłym tygodniu będą przeprowadzane kontrole Sanepidu i Straży Pożarnej, po ich pozytywnym wynikach, wystąpimy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Więcej…

Przystępujemy do wyburzenia wieży

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że 25 listopada rozpocznie się rozbiórka wieży znajdującej się na terenie byłej fabryki nici Odra. W związku z tym, nastąpią utrudnienia w ruchu na obszarze sąsiadującym z terenem budowy.

Więcej…

Dzien Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli, za ich trudną i ciężką pracę oraz niesienie pomocy potrzebującym, ale przede wszystkim za wrażliwość i odporność – w dniu ich święta - dziękujemy.

Więcej…