opzlW najbliższy czwartek 15 września w Nowej Soli odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona idei flexicurity, czyli elastycznemu rynkowi pracy. Do Nowej Soli przyjeżdżają ukraińscy przedsiębiorcy i samorządowcy, aby rozmawiać o nowoczesnych pomysłach na rynek pracy, które z powodzeniem są stosowane na zachodzie europy. Wśród zaproszonych ekspertów jest Monika Zakrzewska z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, która będzie mówić o najnowszych rekomendacjach dla zmian w prawie pracy, w tym tych wynikających z obserwacji sytuacji w europie środkowej i wschodniej.

Innym z ekspertów będzie Marcin Kołodziejczyk, przedstawiciel firmy Manpower zajmującej się rynkiem pracy w przeszło 80 krajach na świecie, który mówić będzie o mobilności zawodowej i o najtrudniejszych do obsadzenia stanowiskach pracy w Polsce i na świecie.

Wśród zagranicznych gości występować będzie między innymi Wiktor Anuszkewyczus, mer ukraińskiego Iwano-Frankowska, czy Zinaida Fedoruk, ukraińska doradczyni ds. gospodarczych. Na debatę zaprasza starosta nowosolski Józef Suszyński i nowosolski oddział Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zadzwonić do nowosolskiego oddziału OPZL pod nr 68 3569432 lub wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Spotkanie rozpoczyna się w czwartek o godzinie dziesiątej w restauracji Oaza.

Tego samego dnia o godzinie 16.00 rozpoczyna się mecz  Polska-Ukraina w ramach drugich Międzynarodowych Mistrzostw Nowej Soli Pracodawców w Piłce Nożnej. Mecz rozgrywany będzie na Orliku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Spożywczak" w Nowej Soli. W meczu zmierzy się drużyna „Biznes Team OPZL" (składająca się z zawodników reprezentujących nowosolskie firmy, wzmocniona siłami samorządowców) z drużyną biznesu ukraińskiego. Wstęp wolny.

Mecz będzie trwał 2 rundy po 30 minut. Zwycięzca zabierze do swojego kraju puchar mistrzostw.

Zobacz także

Melaco produkuje stacje do dezynfekcji

Nowosolskie firmy odpowiadają na potrzeby rynku – firma Melaco, producent elementów do mebli i wyposażenia wnętrz stworzyła punkt do dezynfekcji rąk.

Więcej…

Komunikat Starosty Nowosolskiego

Starosta Nowosolski informuje, że od 25 maja br. nastąpi stopniowe przywrócenie bezpośredniej obsługi w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. 

Więcej…

Pieluchy dla maluchów ze żłobka

W czwartek 21 maja do nowosolskiego żłobka dotarł transport 1000 sztuk pieluch dla najmłodszych dzieci.

Więcej…