sdsŚDS zaprasza na dni otwarte placówki. Organizując je, pragnie zaprosić do uczestniczenia w nich naszych mieszkańców by móc zaprezentować podejmowane przez ośrodek wsparcia działań skierowanych do osób z zaburzeniami psychicznymi. Uczestnicy mają możliwość brać udział w zajęciach zwiększających zaradność i umiejętności życiowe - są to zajęcia indywidualne oraz grupowe, rożnego rodzaju treningi kulinarne, budżetu domowego, drobnych napraw, obsługi urządzeń domowych, prowadzenia rozmów, prowadzone są terapie ruchowe, wyjścia do muzeum, biblioteki, zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, wszystkie działania ukierunkowane są na usamodzielnianie osób oraz integrację społeczną. ŚDS aprasza mieszkańców do obejrzenia i zakupu wyrobów artystycznych uczestników, podczas takich dni można uzyskać więcej informacji na temat działalności ośrodka,niezbędnych, zwłaszcza dla osób które mieszkają lub znają osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne

Zobacz także

Sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli

30 stycznia 2020 r. o godzinie  10.00  w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Koperta, która ratuje życie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli zachęca do wypełnienia tzw. koperty życia w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia.

Więcej…

Prezydent dziękuje mieszkańcom za obdarzenie go zaufaniem

Miła niespodzianka czekała rano w piątek 24 stycznia odwiedzających miejskie targowisko - byli częstowani słodkościami z nowosolskiej cukierni.

Więcej…