walowiUtrzymanie i konserwacja wałów przeciwpowodziowych wzdłuż Odry na terenie powiatu nowosolskiego, jest treścią umowy jaka została zawarta z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Nowej Soli 27 września. Umowę podpisali między innymi samorządowcy z miasta i gminy Nowa Sól, Otynia i Bytomia Odrzańskiego. Porozumienie stanowi powrót do dobrej tradycji, kiedy to tzw. „wałowi", czyli osoby które zajmują się wykaszaniem trawy na wałach, na bieżąco je przeglądali i monitorowali. 

Urząd Marszałkowski przekaże potrzebne do prac narzędzia, natomiast Lubuski zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych będzie prowadził koordynację prac i nadzór techniczny nad ich realizacją. Pieniądze na etaty przekaże Powiatowy Urząd Pracy. Umowa będzie obowiązywać do 30 listopada 2012 roku

Zobacz także

Sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli

30 stycznia 2020 r. o godzinie  10.00  w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Koperta, która ratuje życie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli zachęca do wypełnienia tzw. koperty życia w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia.

Więcej…

Prezydent dziękuje mieszkańcom za obdarzenie go zaufaniem

Miła niespodzianka czekała rano w piątek 24 stycznia odwiedzających miejskie targowisko - byli częstowani słodkościami z nowosolskiej cukierni.

Więcej…