ambasador1Zakończył się pierwszy etap konkursu o nagrodę gospodarczą miasta Nowa Sól Ambasador. Nabór trwał na przełomie sierpnia i września. W tym czasie spłynęło łącznie 29 zgłoszeń do czterech kategorii: Ambasador biznesu małego, średniego i dużego oraz odpowiedzialnego biznesu. Wśród zgłoszonych firm dominują liczebnie firmy małe, do dziesięciu pracowników. Mocną reprezentację mają też duże przedsiębiorstwa. Wstępna analiza zgłoszeń pokazuje, że dokonanie wyboru będzie prawdziwie trudne. Do nagrody zgłosiły się bowiem te firmy, które w ostatnich latach szybko się rozwijały. Ich dotychczasowe osiągnięcia są naprawdę imponujące. Jesteśmy pewni, że w każdej z kategorii zwycięzcy będą mieli pełne prawo nazywać siebie Ambasadorami gospodarczymi miasta.

 

Treść zgłoszeń dostarcza też ciekawych informacji statystycznych. Mając na uwadze, że zgłoszenia nie są próbą reprezentatywną, i po ich analizie nie można wyciągać wniosków dla całego nowosolskiego biznesu, to warto zauważyć, że generalnie pokazane dane, tak dotyczące zakresów inwestycji, czy zmian w poziomie zatrudnienia, czy wysokości sprzedaży, pokazują silny rozwój gospodarczy ocenianych podmiotów. Nagroda gospodarcza z pewnością odkryje też parę ciekawych biznesów, które mają zasięg często sięgający o wiele dalej, niż tylko region, a dziś mało kto o nich wie. Stawka jest mocno wyrównana, a zwycięzca kategorii niestety może być tylko jeden.

10 października rozpoczyna się drugi etap konkursu. Zgłoszenia będą oceniane przez członków kapituły. Te zgłoszenia, które uzyskają co najmniej 50 procent maksymalnej liczby punktów do zdobycia, zostaną nominowane do nagrody. Ci przedsiębiorcy będą zaproszeni na spotkanie z członkami kapituły, i to Oni zdecydują, kto otrzyma statuetki. Nagrody zostaną wręczone podczas Gali Ambasadora w listopadzie w Nowej Soli.

Patronat nad nagrodą objęli prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak oraz wojewoda lubuski Helena Hatka.

Członkami kapituły są przedstawiciele samorządu lokalnego, samorządu gospodarczego, cechu rzemiosł, mass mediów i parku naukowo-technologicznego Interior. Nagrodę ustanowiła Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

Więcej o nagrodzie tu: www.ambasador.opzl.pl

Zobacz także

Miasto planuje przebudowę skrzyżowania

Trwają rozbiórki pawilonów na skrzyżowaniu Kościuszki/Waryńskiego/Wojska Polskiego. W najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszony przetarg na jego przebudowę, po której skrzyżowanie to bedzie bardziej przyjazne dla kierowców. W ramach tej inwestycji zajdą znaczące zmiany:

Więcej…

Konkurs ofert na świadczenie usług opiekuńczych

Ogłaszamy otwarty konkurs ofert na powierzenie zadań Gminy Nowa Sól – Miasto organizacjom pozarządowym - świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób wymagających pomocy od poniedziałku do piątku oraz soboty, niedziele i święta, osobom, które ze względu na stan zdrowia takiej opieki wymagają na terenie Gminy Nowa Sól - Miasto w okresie od 01.12.2019 r. do 31.12.2019 r.”

Więcej…

Sesja Rady Miejskiej

13 listopada 2019 r. o godzinie  19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli odbędzie się sesja Rady Miejskiej

Więcej…