ambasador1Zakończył się pierwszy etap konkursu o nagrodę gospodarczą miasta Nowa Sól Ambasador. Nabór trwał na przełomie sierpnia i września. W tym czasie spłynęło łącznie 29 zgłoszeń do czterech kategorii: Ambasador biznesu małego, średniego i dużego oraz odpowiedzialnego biznesu. Wśród zgłoszonych firm dominują liczebnie firmy małe, do dziesięciu pracowników. Mocną reprezentację mają też duże przedsiębiorstwa. Wstępna analiza zgłoszeń pokazuje, że dokonanie wyboru będzie prawdziwie trudne. Do nagrody zgłosiły się bowiem te firmy, które w ostatnich latach szybko się rozwijały. Ich dotychczasowe osiągnięcia są naprawdę imponujące. Jesteśmy pewni, że w każdej z kategorii zwycięzcy będą mieli pełne prawo nazywać siebie Ambasadorami gospodarczymi miasta.

 

Treść zgłoszeń dostarcza też ciekawych informacji statystycznych. Mając na uwadze, że zgłoszenia nie są próbą reprezentatywną, i po ich analizie nie można wyciągać wniosków dla całego nowosolskiego biznesu, to warto zauważyć, że generalnie pokazane dane, tak dotyczące zakresów inwestycji, czy zmian w poziomie zatrudnienia, czy wysokości sprzedaży, pokazują silny rozwój gospodarczy ocenianych podmiotów. Nagroda gospodarcza z pewnością odkryje też parę ciekawych biznesów, które mają zasięg często sięgający o wiele dalej, niż tylko region, a dziś mało kto o nich wie. Stawka jest mocno wyrównana, a zwycięzca kategorii niestety może być tylko jeden.

10 października rozpoczyna się drugi etap konkursu. Zgłoszenia będą oceniane przez członków kapituły. Te zgłoszenia, które uzyskają co najmniej 50 procent maksymalnej liczby punktów do zdobycia, zostaną nominowane do nagrody. Ci przedsiębiorcy będą zaproszeni na spotkanie z członkami kapituły, i to Oni zdecydują, kto otrzyma statuetki. Nagrody zostaną wręczone podczas Gali Ambasadora w listopadzie w Nowej Soli.

Patronat nad nagrodą objęli prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak oraz wojewoda lubuski Helena Hatka.

Członkami kapituły są przedstawiciele samorządu lokalnego, samorządu gospodarczego, cechu rzemiosł, mass mediów i parku naukowo-technologicznego Interior. Nagrodę ustanowiła Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

Więcej o nagrodzie tu: www.ambasador.opzl.pl

Zobacz także

Sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli

30 stycznia 2020 r. o godzinie  10.00  w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Koperta, która ratuje życie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli zachęca do wypełnienia tzw. koperty życia w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia.

Więcej…

Prezydent dziękuje mieszkańcom za obdarzenie go zaufaniem

Miła niespodzianka czekała rano w piątek 24 stycznia odwiedzających miejskie targowisko - byli częstowani słodkościami z nowosolskiej cukierni.

Więcej…