Pomyśl o swojej przyszłości. Nie czekaj! Już dziś zgłoś się  do udziału w projekcie!

 Projekt „Wsparcie na starcie! Indywidualna i kompleksowa pomoc w wejściu na rynek pracy osób młodych zamieszkujących powiat nowosolski” jest realizowany przez JOLANTA WOŹNICA „PERSONA” Ośrodek Szkoleniowo – Doradczy, z siedzibą przy ul. Dubienka 2, 88-100 Inowrocław w partnerstwie z Kancelarią Ekonomii Społecznej Non – Profit sp. z o.o.

Projekt realizowany jest w ramach Osi priorytetowej I Programu Operacyjnego Wiedza  Edukacja Rozwój (POWER) Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 Wsparcie osób pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy. Poddziałanie 1.2.2 Wsparcie w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.   Projekt jest współfinansowany ze środków UE - Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.01.2017 r. do 31.03.2018  i obejmuje swym zasięgiem mieszkańców powiatu nowosolskiego w woj. lubuskim.

Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej wśród 50 uczestników projektu w wieku 15-29 lat zaliczanych do grupy NEET zamieszkujących powiat nowosolski w woj. lubuskim.  

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby bierne zawodowo, w tym również osoby niepełnosprawne w wieku 15-29 zaliczane do grupy NEET, zamieszkujące powiat nowosolski.

Osoba NEET wg definicji POWER  -  to osoba, która spełnia łącznie trzy następujące warunki:

 • nie pracuje (tj. jest bierna zawodowo),
 • nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym)
 • nie szkoli się (tj. nie uczestniczy i nie uczestniczyła w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, w procesie oceny czy dana osoba nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni).

W ramach projektu oferujemy:

 • Indywidualne wsparcie doradców zawodowych i pośredników pracy.
 • Szkolenia zawodowe zgodnie z oczekiwaniami uczestników, kończące się egzaminami. Uczestnicy otrzymują zaświadczenia po ukończonym szkoleniu. Czas trwania szkolenia zależy od specyfiki szkolenia. Możliwe szkolenia indywidualne w ramach bonu szkoleniowego. 
 • Zwroty kosztów dojazdu.
 • Płatne staże zawodowe od 3 do 6 miesięcy .
 • Stypendium szkoleniowe.
 • Bony na zasiedlenie.
 • Wsparcie Asystenta Osoby Niepełnosprawnej.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w biurze projektu w  Zielonej Górze, ul. Zatonie -Jaśminowa 3, 66-004 Zielona Góra, szczegółowe informacje pod numerem telefonu:  695 142 083 lub adresem mailowym:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Właśnie zakończyły się  szkolenia;

 1. Szkolenie komputerowe na poziomie podstawowym z elementami obsługi kilenta,
 2. Manikiurzystka
 3. Obsługa wózków jezdniowych ( widłowych) + bezpieczna wymiana butli.
 4. Operator koparko-ładowarki

Katalog szkoleń jest otwarty; szkolenia przygotowane pod lokalne potrzeby rynku pracy.

Serdecznie zapraszamy do udziału, ilość miejsc ograniczona. 

Zobacz także

Ważna informacja PSZOK

Informujemy, że 31 października i 10 listopada 2017 roku, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) będzie czynne do godziny 16.00. 2 listopada, 22 grudnia, 23 grudnia 2017 roku PSZOK będzie nieczynny.

Więcej…

Zapraszamy do współpracy

W poniedziałek 25 września o godzinie 9.00 odbędzie się pierwsze spotkanie komitetu obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej…

78 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

W 78 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę spotykamy się tu, aby uczcić pamięć o naszych bliskich doświadczonych tragiczną historią, o bohaterach i obrońcach Wolnej Polski

Więcej…