Samorządowe statki wycieczkowe Zefir i Laguna, po zimowej przerwie, już w kwietniu wracają na Odrę. Dla wycieczkowców będzie to już szósty rok rejsowania po Odrze.

Co zatem nowego możemy spodziewać się w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie 2019 ? Armatorem samorządowych jednostek jest Stowarzyszenie Odra dla Turystów, które przez poprzednie lata zdążyło już nas przyzwyczaić do bogatej oferty tematycznej, jeśli chodzi o atrakcje i pomysły na pływanie. W tym roku będzie nie inaczej, bo oprócz oferty „standardowej”, armator przygotował szereg ciekawych nowości. W trakcie sezonu będzie bowiem można na statkach np. pośpiewać podczas karaoke, potańczyć tango, pobawić się na dyskotece, zagrać w gry planszowe, spotkać się z podróżnikami, wziąć udział w warsztatach zielarskich, nauczyć się pierwszej pomocy czy dowiedzieć się o tym, jak zadbać o swoje zdrowie.
 
Najmłodsi adepci turystyki wodnej będą mogli wziąć udział w cyklu warsztatów kreatywnych, rejsów z animacjami, dowiedzieć się o bezpieczeństwie na wodzie, posłuchać bajek czytanych przez „znanych i lubianych”, czy wreszcie poznać lepiej historię i atrakcje swojego regionu podczas rejsów z przewodnikiem.
 
Dodatkowo, armator planuje kontynuację sprawdzonych i popularnych formatów, takich jak rejsy z produktami regionalnymi czy oferta rejsów dla amatorów rowerowych wycieczek. Będą także rejsy do małych przystani, wzbogacone o zwiedzanie lokalnych atrakcji, winnic czy degustacje regionalnych przysmaków. Armator wprowadza także od tego sezonu możliwość płatności bezgotówkowych, co pewnie ucieszy zwolenników „plastikowych pieniędzy” i ułatwi korzystanie z pokładowego bufetu i sklepiku. Sezon 2019 potrwa do końca października. Do tej pory oba statki gościły na swoich pokładach prawie 100 tysięcy pasażerów.

 

Zobacz także

Terminus dla Tomografu

Sztuka dla zdrowia i życia! Nowosolski TERMINUS gra w sobotę 25 maja jeden z weselszych spektakli, a wpływy z biletów przekaże na tomograf dla szpitala w Nowej Soli.

Więcej…

Nowosolskie Sinersio podpisało umowę o wartości 4,3 mln zł

W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy została podpisana umowa, na mocy której nowosolska firma która swoją siedzibę ma w Interiorze - Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE).

Więcej…

Półmaraton Solan

Nowosolski MOSiR informuje, że w sobotę 25 maja 2019 r., organizuje bieg uliczny Półmaraton Solan. Od godziny 15.00 do 20.00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Więcej…