W piątek 8 marca po raz pierwszoklasiści kolejny odwiedzili Straż Miejską.

Byli to tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 klasa 1A wraz z wych. klasy Iwoną Kałuską oraz nauczyc. wspomagającym Violettą Kostrzewską. Dzieci miały okazje zapoznać się z umundurowaniem strażnika miejskiego, środkami przymusu bezpośredniego jakimi dysponują funkcjonariusze, oraz innym sprzętem niezbędnym do wykonywania codziennych zadań. Najbardziej zaciekawiła ich łączność oraz monitoring m.in. na placach zabaw oraz działania prewencyjnie mające na celu uniemożliwienia dewastacji takich placów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, odpowiadały na pytania, jak również chętnie zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie klasy I otrzymali odblaski Nowej Soli.

Zobacz także

Terminus dla Tomografu

Sztuka dla zdrowia i życia! Nowosolski TERMINUS gra w sobotę 25 maja jeden z weselszych spektakli, a wpływy z biletów przekaże na tomograf dla szpitala w Nowej Soli.

Więcej…

Nowosolskie Sinersio podpisało umowę o wartości 4,3 mln zł

W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy została podpisana umowa, na mocy której nowosolska firma która swoją siedzibę ma w Interiorze - Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE).

Więcej…

Półmaraton Solan

Nowosolski MOSiR informuje, że w sobotę 25 maja 2019 r., organizuje bieg uliczny Półmaraton Solan. Od godziny 15.00 do 20.00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Więcej…