Prezydent Wadim Tyszkiewicz wziął udział w piątek 7 czerwca w debacie: My-rocznik ’89” poświęconej 30-leciu Wolnej Polski i 15-leciu w Unii Europejskiej, w której żyjemy od urodzenia. Debata odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Celem debaty było podsumowanie doświadczeń (życiowych, społecznych i zawodowych) nabytych przez jej uczestników. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele różnych grup zawodowych, którzy urodzili się w 1989 roku. Wzięli w niej udział:
- Dr Dorota Matuszak, Magdalena Urbaniak, Kacper Wojtkowiak, Karol Kolba oraz Konrad Paszkowski. Debata była moderowana przez dziennikarza Marka Czyża i politologa prof. UZ Łukasza Młyńczyka. Po debacie, przy współpracy z Muzeum Miejskim w Nowej Soli, w Liceum Ogólnokształcącym odbył się wernisaż wystawy upamietniający wydarzenia z 1989 roku. Można ją oglądać do końca wakacji.

 

Zobacz także

Zapraszamy do konkursów!

Nowa Sól kocha rowery -  jesteśmy przecież Rowerową Stolicą Polski 2019! Zapraszamy Państwa do rowerowych konkursów, w których można wygrać ciekawe nagrody: rowery oraz….kolację z prezydentem Jackiem Milewskim.

Więcej…

Mandaty za brak maseczki

W województwie lubuskim odnotowano w ostatnim czasie znaczący wzrost zakażeń SARS-CoV-2. Obserwujemy również niepokojący trend coraz słabszego przestrzegania obostrzeń sanitarnych dotyczących zasad bezpieczeństwa, higieny i zachowania dystansu społecznego.

Więcej…

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację w 2020 r. zadania publicznego pn. Puchar Polski Piłki Ręcznej na szczeblu wojewódzkim.

Więcej…