Prezydent Wadim Tyszkiewicz wziął udział w piątek 7 czerwca w debacie: My-rocznik ’89” poświęconej 30-leciu Wolnej Polski i 15-leciu w Unii Europejskiej, w której żyjemy od urodzenia. Debata odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Celem debaty było podsumowanie doświadczeń (życiowych, społecznych i zawodowych) nabytych przez jej uczestników. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele różnych grup zawodowych, którzy urodzili się w 1989 roku. Wzięli w niej udział:
- Dr Dorota Matuszak, Magdalena Urbaniak, Kacper Wojtkowiak, Karol Kolba oraz Konrad Paszkowski. Debata była moderowana przez dziennikarza Marka Czyża i politologa prof. UZ Łukasza Młyńczyka. Po debacie, przy współpracy z Muzeum Miejskim w Nowej Soli, w Liceum Ogólnokształcącym odbył się wernisaż wystawy upamietniający wydarzenia z 1989 roku. Można ją oglądać do końca wakacji.

 

Zobacz także

Nowosolska Paczka zagra ponownie!

15 września na Wodnym Świecie Nowosolska Paczka ponownie zagra dla dzieci z regionu. Do akcji włącza się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Bezpłatne badania słuchu

KIND Aparaty Słuchowe w poniedziałek  26 sierpnia 2019 roku zaprasza wszystkich mieszkańców Nowej Soli do nowoczesnego, mobilnego studia na bezpłatne badania słuchu.

Więcej…

Zapraszamy na obchody wydarzeń sierpniowych „Gorzów82”

31. sierpnia 1982 to niezwykle ważna data w historii Gorzowa. W tym dniu odbyła się największa opozycyjna demonstracja na terenie powojennej ziemi lubuskiej.

Więcej…