Prezydent Wadim Tyszkiewicz wziął udział w piątek 7 czerwca w debacie: My-rocznik ’89” poświęconej 30-leciu Wolnej Polski i 15-leciu w Unii Europejskiej, w której żyjemy od urodzenia. Debata odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Celem debaty było podsumowanie doświadczeń (życiowych, społecznych i zawodowych) nabytych przez jej uczestników. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele różnych grup zawodowych, którzy urodzili się w 1989 roku. Wzięli w niej udział:
- Dr Dorota Matuszak, Magdalena Urbaniak, Kacper Wojtkowiak, Karol Kolba oraz Konrad Paszkowski. Debata była moderowana przez dziennikarza Marka Czyża i politologa prof. UZ Łukasza Młyńczyka. Po debacie, przy współpracy z Muzeum Miejskim w Nowej Soli, w Liceum Ogólnokształcącym odbył się wernisaż wystawy upamietniający wydarzenia z 1989 roku. Można ją oglądać do końca wakacji.

 

Zobacz także

40% dofinansowania na fotowoltaikę dla rolników

Fundacja Dar Oze z przyjemnością informuje o możliwości uzyskania 40% w formie bezzwrotnego dofinansowania dla rolników z całej Polski na mikroinstalacje fotowoltaiczne do 50 KWp.

Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej, prezydent Miasta wyróżnił nauczycieli i dyrektorów miejskich szkół podstawowych i przedszkoli. Gratulujemy i dziękujemy za Waszą pracę, kreatywność, determinację i piękną pracę pedagogiczną nad kształtowaniem postaw i umysłów młodego pokolenia.

Więcej…

Goście z Senftenbergu w Nowej Soli

Prezydent Wadim Tyszkiewicz gościł we wtorek 8 października delegację z Senftenbergu, naszego miasta partnerskiego w Niemczech. Skład delegacji stanowili:Andreas Fredrich - burmistrz Senftenberg, Teresa Stein - skarbnik miasta oraz Carsten Henkel - odpowiedzialny w mieście za rozwój i sprawy budowlane.

Więcej…