Prezydent Wadim Tyszkiewicz wziął udział w piątek 7 czerwca w debacie: My-rocznik ’89” poświęconej 30-leciu Wolnej Polski i 15-leciu w Unii Europejskiej, w której żyjemy od urodzenia. Debata odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Celem debaty było podsumowanie doświadczeń (życiowych, społecznych i zawodowych) nabytych przez jej uczestników. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele różnych grup zawodowych, którzy urodzili się w 1989 roku. Wzięli w niej udział:
- Dr Dorota Matuszak, Magdalena Urbaniak, Kacper Wojtkowiak, Karol Kolba oraz Konrad Paszkowski. Debata była moderowana przez dziennikarza Marka Czyża i politologa prof. UZ Łukasza Młyńczyka. Po debacie, przy współpracy z Muzeum Miejskim w Nowej Soli, w Liceum Ogólnokształcącym odbył się wernisaż wystawy upamietniający wydarzenia z 1989 roku. Można ją oglądać do końca wakacji.

 

Zobacz także

Sesja Rady Miejskiej

12 grudnia 2019 r. o godzinie 10.00 odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli

Więcej…

Rozpoczęła się przebudowa przy cmentarzu

Rozpoczęła się przebudowa i jednocześnie zmiana układu komunikacyjnego w rejonie wejścia na cmentarz przy ulicy Wandy w Nowej Soli. Zakres prac obejmuje: rozbiórkę konstrukcji nawierzchni chodników i miejsc postojowych, rozbiórkę krawężników i obrzeży betonowych, przebudowę/remont konstrukcji jezdni celem dowiązania wysokościowego projektowanych miejsc postojowych oraz budowę nowych i przebudowę istniejących ciągów pieszych z betonowej kostki brukowej.

Więcej…

Kolejny rok pomagamy usuwać azbest

W Nowej Soli zakończono realizację zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nowa Sól- Miasto – edycja 2019". Projekt miał na celu wsparcie finansowe właścicieli nieruchomości, na których terenie zlokalizowane są budynki zabudowane materiałami zawierającymi azbest, zgodnie z założeniami „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowa Sól - Miasto na lata 2015-2032.”

Więcej…