Najnowocześniejszy w regionie, 320-rzędowy tomograf dla nowosolskiego szpitala został kupiony i pracuje dla pacjentów. 

Kosztował niemal 6 milionów złotych, a złożyła się na niego Nowa Sól, Starostwo Powiatowe w Nowej Soli, osoby prywatne w ramach akcji Razem dla Tomografu, firmy, OSP z Kolska i Konotopu oraz samorządy m.in: Urząd Marszałkowski woj. lubuskiego, Zabór, Bytom Odrzański, Otyń, Niegosławice, Nowogród Bobrzański, Sława i Kolsko. Do akcji włączyły się także samorządy woj. dolnośląskiego, m.in: Polkowice i Głogów. Nowosolski samorząd w tym roku uchwałą Rady Miejskiej zadeklarował 292 tys., a do 2022 łącznie wpłaci 1,2 mln zł! Część pieniędzy na kupno tomografu szpital pokryje z kredytu. W uroczystym otwarciu pracowni tomograficznej w czwartek 8 sierpnia wziął udział prezydent Wadim Tyszkiewicz, starosta Iwona Brzozowska, marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz gospodarze gmin będących darczyńcami. Przybyli także członkowie społecznych komitetów, fundacji, prezesi firm – im wszystkim z całego serca dziękowała dyrektor szpitala Bożena Osińska. „Bez waszego wsparcia i zaangażowania nie byłoby tego nowoczesnego sprzętu. Jestem wszystkim i każdemu z osobna niezmiernie wdzięczna!”-mówiła pani dyrektor.

 

Zobacz także

40% dofinansowania na fotowoltaikę dla rolników

Fundacja Dar Oze z przyjemnością informuje o możliwości uzyskania 40% w formie bezzwrotnego dofinansowania dla rolników z całej Polski na mikroinstalacje fotowoltaiczne do 50 KWp.

Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej, prezydent Miasta wyróżnił nauczycieli i dyrektorów miejskich szkół podstawowych i przedszkoli. Gratulujemy i dziękujemy za Waszą pracę, kreatywność, determinację i piękną pracę pedagogiczną nad kształtowaniem postaw i umysłów młodego pokolenia.

Więcej…

Goście z Senftenbergu w Nowej Soli

Prezydent Wadim Tyszkiewicz gościł we wtorek 8 października delegację z Senftenbergu, naszego miasta partnerskiego w Niemczech. Skład delegacji stanowili:Andreas Fredrich - burmistrz Senftenberg, Teresa Stein - skarbnik miasta oraz Carsten Henkel - odpowiedzialny w mieście za rozwój i sprawy budowlane.

Więcej…