15 września na Wodnym Świecie Nowosolska Paczka ponownie zagra dla dzieci z regionu. Do akcji włącza się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Beneficjentami tegorocznego koncertu są tym razem trzej chłopcy: Alan, Kacper i Pawełek.

Alan Sorówka – urodzony jako wcześniak w 26 tygodniu z jednym punktem w skali Apgar. Intubowany, deformacja rączki, z małopłytkowością, niewydolnymi nerkami, 800 gramów wagi urodzeniowej. Rozwija się wolniej od rówieśników. Ma dużą wadę wzroku (-8 dioptrii).

Jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, ortopedy. Alan obecnie jest po operacji rekonstrukcji kciuka. Operacja zakończona sukcesem. Kolejny etap to rehabilitacja dłoni po całkowitym zagojeniu się. Następnie wyciągnięcie drutu Kirschnera który w dalszym ciągu pozycjonuje Alana dłoń po pozycjonowaniu nadgarstka (koszt od 5 do 7 tys. złotych) . Poza pieniędzmi na operację, rodzina potrzebuje również środków na rehabilitację, która jest prowadzona kilka razy w tygodniu.

Kacper Ogrodniczak - ma obecnie 7 lat. Jest dzieckiem leżącym. Nie mówi i nie je samodzielnie. Wymaga stałej opieki, rehabilitacji, zajęć z pedagogiem i logopedą. Jest pod opieką: neurologa, dietetyka diabetologa, psychologa, logopedy, okulisty, ortopedy. Zmaga się z padaczką lekooporną, spadkami cukru mogącymi spowodować śpiączkę, krótkowzrocznością.

Wizyty u specjalistów prywatnie. Podobnie jak rehabilitacja i zajęcia z logopedą, psychologiem itp.

Paweł Cichy – urodzony jako wcześniak. Zmaga się z trisomią 21, wadą serduszka AVSD. Z powodu braku zastawki w serduszku i przegrody między komorami musiał być operowany. Jednak nie jest to operacja, która „wystarczy” na całe życie. Przed dzieckiem kolejne, płatne niestety, które staną się niezbędne podczas wzrastania chłopca. Na co dzień jest pod opieką kardiologa, neurologa, gastroenterologa, neurologopedy, pedagoga, psychologa, logopedy, rehabilitantów. Większość zabiegów usprawniających jest w pełni płatna z prywatnych zasobów rodziców.

Szczegóły akcji wkrótce.

 

Zobacz także

Placówki pomocy dla bezdomnych

Wojewoda Lubuski przedstawia wykaz placówek wsparcia dla osób bezdomnych.W wykazie zostały ujęte wszystkie placówki z terenu naszego województwa. W Nowej Soli czynne są: noclegownia i jadłodajnia Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta Koło Nowosolskie przy ul. Topolowej 4, tel. 68 387 37 65.

WYKAZ

Komunikat dotyczący cmentarza w Otyniu

Urząd Miejski w Nowej Soli w odpowiedzi na pytania mieszkańców informuje, że jak co roku brama wjazdowa na cmentarz komunalny w Otyniu, zostanie otwarta dla odwiedzających tę nekropolię z jednoczesnym postawieniem blokad parkingowych, w celu uniemożliwienia wjazdu samochodom.

Więcej…

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Miasto Nowa Sól i Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zapraszają przedstawicieli nowosolskich organizacji pozarządowych do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym wypełniania formularzy ofertowych składanych w ramach otwartych konkursów ofert.

Więcej…