Z okazji święta Straży Miejskiej prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz podziękował funkcjonariuszom za ich codzienną pracę.

Prezydent awansował miejskich strażników: Annę Mosorzewską na stanowisko starszego specjalisty, Artura Milera na stanowisko specjalisty. Strażnicy otrzymali także nagrody za swoją pracę. Są to: Marek Flieger, Mirosław Kruk, Dariusz Niczyporowski oraz Artur Miler. Prezydent podziękował strażnikom za ich pracę. "Nowa Sól przez ostatnich kilkanaście lat bardzo się zmieniła co jest również waszą zasługą. Jest miastem czystym i bezpiecznym. Pełnicie bardzo ważną rolę w Nowej Soli. Mam wielki szacunek do was za wszystko co robicie dla miasta i naszych mieszkańców" - powiedział prezydent Tyszkiewicz podczas spotkania ze strażnikami. Straż Miejska w Nowej Soli istnieje od 1 sierpnia 1992.  Każdego roku podejmuje około 5 tysięcy interwencji, z czego około 1600 zgłaszają mieszkańcy. Do najczęstszych można zaliczyć te z zakresu ustawy o wychowaniu w trzeźwości, wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej, zaśmiecania miejsc publicznych, niewłaściwemu parkowaniu czy czystości i porządku w gminie.

 

 

Zobacz także

Melaco produkuje stacje do dezynfekcji

Nowosolskie firmy odpowiadają na potrzeby rynku – firma Melaco, producent elementów do mebli i wyposażenia wnętrz stworzyła punkt do dezynfekcji rąk.

Więcej…

Komunikat Starosty Nowosolskiego

Starosta Nowosolski informuje, że od 25 maja br. nastąpi stopniowe przywrócenie bezpośredniej obsługi w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. 

Więcej…

Pieluchy dla maluchów ze żłobka

W czwartek 21 maja do nowosolskiego żłobka dotarł transport 1000 sztuk pieluch dla najmłodszych dzieci.

Więcej…