Z okazji święta Straży Miejskiej prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz podziękował funkcjonariuszom za ich codzienną pracę.

Prezydent awansował miejskich strażników: Annę Mosorzewską na stanowisko starszego specjalisty, Artura Milera na stanowisko specjalisty. Strażnicy otrzymali także nagrody za swoją pracę. Są to: Marek Flieger, Mirosław Kruk, Dariusz Niczyporowski oraz Artur Miler. Prezydent podziękował strażnikom za ich pracę. "Nowa Sól przez ostatnich kilkanaście lat bardzo się zmieniła co jest również waszą zasługą. Jest miastem czystym i bezpiecznym. Pełnicie bardzo ważną rolę w Nowej Soli. Mam wielki szacunek do was za wszystko co robicie dla miasta i naszych mieszkańców" - powiedział prezydent Tyszkiewicz podczas spotkania ze strażnikami. Straż Miejska w Nowej Soli istnieje od 1 sierpnia 1992.  Każdego roku podejmuje około 5 tysięcy interwencji, z czego około 1600 zgłaszają mieszkańcy. Do najczęstszych można zaliczyć te z zakresu ustawy o wychowaniu w trzeźwości, wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej, zaśmiecania miejsc publicznych, niewłaściwemu parkowaniu czy czystości i porządku w gminie.

 

 

Zobacz także

Mija 80 lat od sowieckiej agresji

W 80 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę spotykamy się tu, aby uczcić pamięć o naszych bliskich doświadczonych tragiczną historią, o bohaterach i obrońcach Wolnej Polski - tymi słowami Danuta Cygan, prezes nowosolskiego koła Związku Sybiraków rozpoczęła wustąpienie. Nowosolanie upamiętnili dziś smutną datę w polskiej historii -80 rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Dzień bez samochodu

W niedzielę 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Już dziś serdecznie Państwa zachęcamy do rezygnacji z użytkowania auta i skorzystanie z komunikacji miejskiej, która tego dnia będzie dla wszystkich darmowa.

Więcej…

Jubileusze pracy

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, wiceprezydent Jacek Milewski oraz skarbnik miasta Izabela Piasta, spotkali się z pracownikami którzy obchodzą jubileusze pracy.

Więcej…