Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Nowej Soli realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Senior w Unii Europejskiej wczoraj – dziś i jutro” w formie wsparcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach działania na rzecz seniorów w 2019 r. Projekt związany jest z 15 – tą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

Z a p r a s z a m y
na   Maraton filmowy – śladami Unii Europejskiej  w Nowej Soli, który odbędzie się w Nowosolskim Domu Kultury (mała sala) w dniu 23 września 2019r  godz. 18.30.

Nowa Sól jako miasto  w ostatnim piętnastoleciu swojej obecności w UE zrobiła ogromny skok cywilizacyjny i rozwojowy. To głównie dzięki pozyskaniu na ten cel ponad 120 mil. zł dofinansowania z UE  na projekty inwestycyjne. W ramach promocji projektu wykonywane były filmy dokumentujące zmiany zachodzące w przestrzeni miejskiej i życiu mieszkańców. Tym razem przy współudziale PZERiI, Prezydenta Miasta Wadima Tyszkiewicza i jego drużyny odbędziemy niemal 2 godzinny maraton filmowy – prezentujący metamorfozę miasta na przestrzeni ostatnich lat, w których to przemianach my seniorzy żywo uczestniczyliśmy. To dla nas wyjątkowe wydarzenie ponieważ czujemy się współuczestnikami zmieniającej się historii naszego miasta jesteśmy dumni z tych zmian jakie  się wokół nas dokonały. Filmowy klimat naszego spotkania umili poczęstunek dla wszystkich przybyłych seniorów naszego związku, a także zaproszonych przyjaciół i gości.
 
Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Nowej Soli zachęca do uczestnictwa w tej atrakcyjnej  imprezie.

 

Zobacz także

Melaco produkuje stacje do dezynfekcji

Nowosolskie firmy odpowiadają na potrzeby rynku – firma Melaco, producent elementów do mebli i wyposażenia wnętrz stworzyła punkt do dezynfekcji rąk.

Więcej…

Komunikat Starosty Nowosolskiego

Starosta Nowosolski informuje, że od 25 maja br. nastąpi stopniowe przywrócenie bezpośredniej obsługi w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. 

Więcej…

Pieluchy dla maluchów ze żłobka

W czwartek 21 maja do nowosolskiego żłobka dotarł transport 1000 sztuk pieluch dla najmłodszych dzieci.

Więcej…