Wraz z opadaniem liści rusza kolejna już akcja grabienia i utylizacji liści kasztanowców zainicjowana przez Urząd Miejski w Nowej Soli. Jest to jedna z najprostszych i najtańszych metod zwalczania szkodnika.

Skuteczna walka ze szrotówkiem uzależniona jest jednak od skali działania. Musi mieć ona masowy charakter, aby motyl nie przemieszczał się z jednego obszaru na drugi.

Zgrabić spod kasztanowca liście powinno się najlepiej od razu po ich opadnięciu, bowiem w ciągu kilkunastu dni larwy szrotówka wejdą pod ziemię, skąd wiosną wrócą na drzewa. Dlatego też po raz kolejny zapraszamy „posiadaczy kasztanowców" do udziału w akcji grabienia liści kasztanowca. Dzięki osobom, które przyłączą się do akcji kasztanowce będą miały szansę na przeżycie kolejnej wiosny.

Worki do zbiórki liści można nabyć w tut. Urzędzie pokój 208 w godzinach pracy Urzędu tj. w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 7.30 do 15.30, a w środy od 9.00 do 17.00. Zebrane liście - po uprzednim zgłoszeniu do tut. Urzędu pod nr tel. (068) 459 03 39 - odbierane będą przez specjalistyczne firmy zajmujące się utrzymaniem czystości i porządku w mieście.

Bardzo ważne: liści nie wyrzucajmy do worków na BIO! Liście kasztanowca muszą zostać odebrane przez specjalistyczną firmę i zasypane wapnem-tylko wtedy walka ze szrotówkiem ma sens.

 

Zobacz także

Melaco produkuje stacje do dezynfekcji

Nowosolskie firmy odpowiadają na potrzeby rynku – firma Melaco, producent elementów do mebli i wyposażenia wnętrz stworzyła punkt do dezynfekcji rąk.

Więcej…

Komunikat Starosty Nowosolskiego

Starosta Nowosolski informuje, że od 25 maja br. nastąpi stopniowe przywrócenie bezpośredniej obsługi w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. 

Więcej…

Pieluchy dla maluchów ze żłobka

W czwartek 21 maja do nowosolskiego żłobka dotarł transport 1000 sztuk pieluch dla najmłodszych dzieci.

Więcej…