Nowosolski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął we wtorek 1 października nowy rok akademicki. W uroczystości inaugurującej, uczestniczył m.in. prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz starosta nowosolska Iwona Brzozowska.

Wasza działalność z powodzeniem wpisuje się w proces kształcenia i aktywizacji mieszkańców Nowej Soli. Życzę dobrego roku, aktywności oraz dobrej działalności służącej Waszym studentom oraz społeczności lokalnej - mówil prezydent Tyszkiewicz, który na ręce Ludmiły Rudziakowicz przekazał najnowsze wysawnictwo Muzeum Miejskiego: "Nowa Sól dzieje miasta". W tym roku jeszcze, NUTW oferuje osobom w jesieni życia pełną aktywność nie tylko fizyczną. Seniorzy będą uczyć się angielskiego, wyruszą na grzyby i święto pieczonego ziemniaka, będą brać udział w gimnastyce korekcyjnej.Plan zajęć znajdziesz TUTAJ

Działność NUTW jest dofinansowany przez Urząd Miejski w Nowej Soli. Życzymy zdrowia i pełnego nowych wyzwań roku!

Zobacz także

Rozbudowa żłobka na finiszu

Finalizujemy rozbudowę nowosolskiego żłobka - jesteśmy na etapie odbiorów końcowych robót budowlanych. W przyszłym tygodniu będą przeprowadzane kontrole Sanepidu i Straży Pożarnej, po ich pozytywnym wynikach, wystąpimy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Więcej…

Przystępujemy do wyburzenia wieży

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że 25 listopada rozpocznie się rozbiórka wieży znajdującej się na terenie byłej fabryki nici Odra. W związku z tym, nastąpią utrudnienia w ruchu na obszarze sąsiadującym z terenem budowy.

Więcej…

Dzien Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli, za ich trudną i ciężką pracę oraz niesienie pomocy potrzebującym, ale przede wszystkim za wrażliwość i odporność – w dniu ich święta - dziękujemy.

Więcej…