Pełniący funkcję prezydenta Nowej Soli Maciej Jankowski, dyrektor generalny urzędu Jacek Milewski, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko wraz z radnymi, senator Wadim Tyszkiewicz, a także starosta nowosolski Iwona Brzozowska z radnymi powiatowymi - uczestniczyli w miejskich obchodach 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przemówienie okolicznościowe wyglosiła starosta Brzozowska, w którym podkreśliła rolę wolności, którą Polska odzyskała po 123 latach zaborów. "11 listopada 1918 roku to data szczególna dla wszystkich Polaków. To data, na którą czekało kilka pokoleń naszych rodaków. Historia ich nie oszczędzała – 123 lata niewoli, cierpienie, wojna, tysiące ofiar. Za Wolność przyszło Im zapłacić najwyższą cenę. Jednak w czasach mroku i zapomnienia iskierka nadziei w sercach i umysłach Polaków nigdy nie umarła. Miłość do kraju i wiara w zwycięstwo były silniejsze niż przeciwności losu" - mówiła starosta. Uroczystości zgromadziły wielu mieszkańców Nowej Soli, którzy ubrani w biało-czerwone symbole narodowe odśpiewali hymn państwowy i złożyli kwiaty przed pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę.

 

Zobacz także

Wizyta wicemarszałka Tomczyszyna

W poniedziałek 6 lipca wicemarszałek województwa lubuskiego Stanisłwa Tomczyszyn był gościem prezydenta Jacka Milewskiego.

Więcej…

24 flis dotarł do Nowej Soli

W poniedziałek 6 lipca 24 Flis Odrzański Uraz - Szczecin zawitał do Nowej Soli. To flis szczególny, ponieważ został ochrzczony imieniem jego założycielki i wytrwałej organizatorki, Elżbiety Marszałek.

Więcej…

Powstanie nowy Park Interior

Czy Nowa Sól ma szansę stać się stolicą startupów województwa lubuskiego? To bardzo prawdopodobne!

Więcej…