Finalizujemy rozbudowę nowosolskiego żłobka - jesteśmy na etapie odbiorów końcowych robót budowlanych. W przyszłym tygodniu będą przeprowadzane kontrole Sanepidu i Straży Pożarnej, po ich pozytywnym wynikach, wystąpimy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Obecnie trwa montaż wyposażenia: łóżeczek, szafek, toalet dostosowanych do potrzeb maluchów. Oczekujemy także na dostarczenie pomocy dydaktycznych, takich jak: wieże z klocków, aktywne kostki, piramidki, książeczki, cymbałki, piłki, auta, puzzle, klocki, labirynty, muzyczna farma, lalki, bujaki, maty kontrastowe, chusty animacyjne, akcesoria sportowe, kreatywne maty,

Co zostało wykonane:

-dobudowano budynek o powierzchni użytkowej 377,60m2, w którym są sale zajęć (zabaw), sypialnie dla  40 maluchów, hol wielofunkcyjny, toalety, pomieszczenie gospodarcze, wybudowano pergolę i wiatę - altanę rekreacyjną z nawierzchnią bezpieczną na zewnątrz budynku

-zamontowano rolety zewnętrzne

- wykonano wszystkie instalacje elektryczne i sanitarne

Koszt inwestycji to ok. 2684114 zł, z czego 880000 zł. to dofinansowanie w ramach modułu 1b Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +” 2019, przy udziale dotacji ze środków Funduszu Pracy.

 

Zobacz także

Sesja Rady Miejskiej

12 grudnia 2019 r. o godzinie 10.00 odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli

Więcej…

Rozpoczęła się przebudowa przy cmentarzu

Rozpoczęła się przebudowa i jednocześnie zmiana układu komunikacyjnego w rejonie wejścia na cmentarz przy ulicy Wandy w Nowej Soli. Zakres prac obejmuje: rozbiórkę konstrukcji nawierzchni chodników i miejsc postojowych, rozbiórkę krawężników i obrzeży betonowych, przebudowę/remont konstrukcji jezdni celem dowiązania wysokościowego projektowanych miejsc postojowych oraz budowę nowych i przebudowę istniejących ciągów pieszych z betonowej kostki brukowej.

Więcej…

Kolejny rok pomagamy usuwać azbest

W Nowej Soli zakończono realizację zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nowa Sól- Miasto – edycja 2019". Projekt miał na celu wsparcie finansowe właścicieli nieruchomości, na których terenie zlokalizowane są budynki zabudowane materiałami zawierającymi azbest, zgodnie z założeniami „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowa Sól - Miasto na lata 2015-2032.”

Więcej…