Finalizujemy rozbudowę nowosolskiego żłobka - jesteśmy na etapie odbiorów końcowych robót budowlanych. W przyszłym tygodniu będą przeprowadzane kontrole Sanepidu i Straży Pożarnej, po ich pozytywnym wynikach, wystąpimy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Obecnie trwa montaż wyposażenia: łóżeczek, szafek, toalet dostosowanych do potrzeb maluchów. Oczekujemy także na dostarczenie pomocy dydaktycznych, takich jak: wieże z klocków, aktywne kostki, piramidki, książeczki, cymbałki, piłki, auta, puzzle, klocki, labirynty, muzyczna farma, lalki, bujaki, maty kontrastowe, chusty animacyjne, akcesoria sportowe, kreatywne maty,

Co zostało wykonane:

-dobudowano budynek o powierzchni użytkowej 377,60m2, w którym są sale zajęć (zabaw), sypialnie dla  40 maluchów, hol wielofunkcyjny, toalety, pomieszczenie gospodarcze, wybudowano pergolę i wiatę - altanę rekreacyjną z nawierzchnią bezpieczną na zewnątrz budynku

-zamontowano rolety zewnętrzne

- wykonano wszystkie instalacje elektryczne i sanitarne

Koszt inwestycji to ok. 2684114 zł, z czego 880000 zł. to dofinansowanie w ramach modułu 1b Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +” 2019, przy udziale dotacji ze środków Funduszu Pracy.

 

Zobacz także

Wizyta wicemarszałka Tomczyszyna

W poniedziałek 6 lipca wicemarszałek województwa lubuskiego Stanisłwa Tomczyszyn był gościem prezydenta Jacka Milewskiego.

Więcej…

24 flis dotarł do Nowej Soli

W poniedziałek 6 lipca 24 Flis Odrzański Uraz - Szczecin zawitał do Nowej Soli. To flis szczególny, ponieważ został ochrzczony imieniem jego założycielki i wytrwałej organizatorki, Elżbiety Marszałek.

Więcej…

Powstanie nowy Park Interior

Czy Nowa Sól ma szansę stać się stolicą startupów województwa lubuskiego? To bardzo prawdopodobne!

Więcej…