W niedzielę 22 grudnia o 16.00 spotkamy się znów na miejskiej wigilii – ta tradycja łączy nowosolan, którzy chętnie przychodzą w to zimne, grudniowe popołudnie aby wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki, złożyć sobie życzenia łamiąc się opłatkiem oraz częstować się przepysznym barszczem i pierogami z kapustą i grzybami.

Jak co roku także na Placu Wyzwolenia spotkamy nowosolskich harcerzy, którzy rozdadzą Betlejemskie Światło Pokoju - światło, które daje moc. Jest ono co roku przekazywane z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień, do rąk wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć.

Harcerki i harcerze już od 28 lat przekazują Betlejemski Ogień aby zapłonął na wigilijnych stołach Polek i Polaków. Także nowosolscy harcerze niosąc Światło do szkół, parafii, instytucji i rozdając je na Wigilii Miejskiej chcą dzielić się dobrą nowiną oraz krzewić braterstwo i pokój – mówi phm. Daria Szlaska,  komendantka Hufca Nowa Sól ZHP im. Synów Pułku. Dzieląc się Światłem niczego nie tracimy. "Podzielone" Światło jest w stanie wypełnić przestrzeń blaskiem bijącym nie od jednej, ale od wielu świec i łącząc ludzi – dodaje D.Szlaska.

Do zobaczenia w niedzielę 22 grudnia o 16.00 na Placu Wyzwolenia!

 

Zobacz także

Podziękowania za pracę w Radzie Społecznej ORL

Prezydent Jacek Milewski oraz wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska, podziękowali członkom Rady Społecznej przy Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej za pracę.

Więcej…

Świąteczna wizyta u Emerytów i Rencistów

Okres noworoczny  to czas pełen radości, piękna, refleksji i marzeń. Magia świąt Bożego Narodzenia polega także na tym, że więcej czasu spędzamy z bliskimi i znajomymi. To czas wzajemnych odwiedzin, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń.

Więcej…

Spotkanie z wykonawcą budowy wałów przeciwpowodziowych

Z inicjatywy firmy Sinohydro Corporation Limited, odbyło się w nowosolskim Urzędzie Miejskim spotkanie robocze w związku z rozpoczętą inwestycją przeciwpowodziową na terenie miasta Nowa Sól.

Więcej…