W niedzielę 22 grudnia o 16.00 spotkamy się znów na miejskiej wigilii – ta tradycja łączy nowosolan, którzy chętnie przychodzą w to zimne, grudniowe popołudnie aby wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki, złożyć sobie życzenia łamiąc się opłatkiem oraz częstować się przepysznym barszczem i pierogami z kapustą i grzybami.

Jak co roku także na Placu Wyzwolenia spotkamy nowosolskich harcerzy, którzy rozdadzą Betlejemskie Światło Pokoju - światło, które daje moc. Jest ono co roku przekazywane z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień, do rąk wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć.

Harcerki i harcerze już od 28 lat przekazują Betlejemski Ogień aby zapłonął na wigilijnych stołach Polek i Polaków. Także nowosolscy harcerze niosąc Światło do szkół, parafii, instytucji i rozdając je na Wigilii Miejskiej chcą dzielić się dobrą nowiną oraz krzewić braterstwo i pokój – mówi phm. Daria Szlaska,  komendantka Hufca Nowa Sól ZHP im. Synów Pułku. Dzieląc się Światłem niczego nie tracimy. "Podzielone" Światło jest w stanie wypełnić przestrzeń blaskiem bijącym nie od jednej, ale od wielu świec i łącząc ludzi – dodaje D.Szlaska.

Do zobaczenia w niedzielę 22 grudnia o 16.00 na Placu Wyzwolenia!

 

Zobacz także

Zapraszamy do konkursów!

Nowa Sól kocha rowery -  jesteśmy przecież Rowerową Stolicą Polski 2019! Zapraszamy Państwa do rowerowych konkursów, w których można wygrać ciekawe nagrody: rowery oraz….kolację z prezydentem Jackiem Milewskim.

Więcej…

Mandaty za brak maseczki

W województwie lubuskim odnotowano w ostatnim czasie znaczący wzrost zakażeń SARS-CoV-2. Obserwujemy również niepokojący trend coraz słabszego przestrzegania obostrzeń sanitarnych dotyczących zasad bezpieczeństwa, higieny i zachowania dystansu społecznego.

Więcej…

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację w 2020 r. zadania publicznego pn. Puchar Polski Piłki Ręcznej na szczeblu wojewódzkim.

Więcej…