Przedłużenie terminu płatności podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego: w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników, apelujemy o dokonywaniu płatności z tytułu podatku za pośrednictwem bankowości elektronicznej

na rachunki wskazane w decyzjach wymiarowych i innych dokumentach lub na rachunek bankowy Gminy Nowa Sól – Miasto Nr 62 1020 5402 0000 0302 0365 3466.

Ponadto informujemy, że wpłat można dokonywać w placówce PKO BP S.A. w Nowej Soli, która nie pobiera prowizji i opłat od wpłat dokonywanych na rachunki bankowe urzędu przez osoby fizyczne i prawne.

Podatnicy, którzy nie posiadają rachunków bankowych i nie są w stanie dokonać płatności podatku drogą elektroniczną, mogą wstrzymać się od tej czynności do czasu odwołania tej decyzji przez Prezydenta Miasta. Podatek będzie można zapłacić w dogodnym terminie po ustaniu zagrożenia epidemią.

Osoby, które w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym nie uregulują w terminie posiadanych należności od których zostaną naliczone odsetki będą mogły wystąpić do Prezydenta Miasta z wnioskiem o udzielenie ulg w oparciu o ustawę Ordynacja podatkowa.

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że we wtorek 17 marca 2020 r. biuro ds. podatku od nieruchomości i opat za użytkowanie wieczyste gruntu (parter pok. Nr 3) będzie nieczynne. Sprawy będzie można załatwić mailowo lub telefonicznie pod nr (68) 459 03 06. Za utrudnienia przepraszamy.

Zobacz także

Pomoc psychologiczna dla rodziców

Od czerwca wznawiamy dyżury psychologa w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Więcej…

Kolejny etap odmrażania

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych.

Więcej…

Godziny pracy Urzędu Miejskiego i USC

Informujemy, że w piątek 12 czerwca (dzień po Bożym Ciele) nowosolski Urząd Miejski oraz Straż Miejska będą nieczynne.

Więcej…