Komunikat w sprawie funkcjonowania kaplicy przedpogrzebowej na cmentarzu przy ulicy Wandy w Nowej Soli. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, w celu maksymalnego zmniejszenia ryzyka związanego z zarażeniem koronawirusem od 17 marca 2020 do odwołania kaplica cmentarna przy ul. Wandy w Nowej Soli będzie zamknięta.

Wszystkie ceremonie pogrzebowe będą się odbywały bezpośrednio przy miejscach pochówku – bez uprzedniego wystawienia trumny w kaplicy w trakcie pogrzebu – dotyczy to wszystkich trzech cmentarzy komunalnych: przy ulicy Wandy, ulicy Piaskowej w Nowej Soli oraz cmentarza komunalnego w Otyniu.

Jednocześnie, możliwe będzie pożegnanie się z osobą zmarłą w kaplicy w dniu poprzedzającym pogrzeb lub w dniu pogrzebu w godzinach porannych, tylko dla najbliższych członków rodziny (do maksymalnie 10 osób), po uprzednim uzgodnieniu z administratorem cmentarza.

Prosimy aby w pogrzebach udział brały jedynie osoby najbliższe.

Biuro Administracji cmentarza przy ul. Szarych Szeregów 23 w Nowej Soli pozostaje otwarte jedynie dla osób organizujących ceremonie pogrzebowe – we wszystkich innych sprawach prosimy o kontakt zdalny z administratorem pod numerem telefonu 603 367 176 lub za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz także

Pomoc psychologiczna dla rodziców

Od czerwca wznawiamy dyżury psychologa w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Więcej…

Kolejny etap odmrażania

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych.

Więcej…

Godziny pracy Urzędu Miejskiego i USC

Informujemy, że w piątek 12 czerwca (dzień po Bożym Ciele) nowosolski Urząd Miejski oraz Straż Miejska będą nieczynne.

Więcej…