We wtorek 21 kwietnia wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska przywiozła do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli środki ochrony osobistej kupione przez nowosolski Urząd Miejski.

W związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, pracownicy MOPS ale także między innymi wolontariusze potrzebują w swojej codziennej działalności ochrony. Do MOPS dostarczono: 100 litrów płynu do dezynfekcji rąk, 150 sztuk wielorazowych maseczek, 2500 jednorazowych rękawiczek. Ponadto MZGK w Nowej Soli przekazał 200 szt. maseczek wielorazowych.

Artykuły te rozdysponowane zostaną wśród pracowników MOPS, opiekunów, wolontariuszy, organizacji pozarządowych, nowosolskich parafii, które współpracują z MOPS i świadczą pomoc starszym, samotnym i niepełnosprawnym mieszkańcom Nowej Soli.

Nie są to jedyne działania podejmowane przez nowosolski Urząd Miejski. Do tej pory przekazaliśmy:

250 tys. zł dla naszego szpitala na 3 respiratory
12 tys. zł na testy
Zaproponowlaiśmy pakiet zwolnień dla przedsiębiorców – (kwiecień - ok. 2 mln zł)
kupiliśmy 46 laptopów dla szkół i uczniów – oprócz dofinansowania dołożyliśmy ok. 60 tys. zł
Zaopatrzyliśmy MOPS, Noclegownię, PCK, ZHP oraz organizacje pozarządowe w niezbędne środki bezpieczeństwa, takie jak przyłbice, rękawiczki itp.
Pomogliśmy w stworzeniu pomieszczenia kryzysowego dla bezdomnych
Wspieramy organizacje pozarządowe w działaniach które zakłóciła pandemia
Straż Miejska przez 7 dni w tygodniu pomaga osobom w kwarantannie. Funkcjonariusze SM odbywają wspólne patrole z Policją
Oferujemy pomoc psychologiczną osobom potrzebującym pomocy

 

Zobacz także

Rehabilitacja doda ci skrzydeł!

Nowosolski Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej realizuje projekt: „Rehabilitacja doda Ci sił – wsparcie zagrożonych grup zawodowych w zakresie rehabilitacji medycznej dla osób powracających do pracy.”

Więcej…

Ważny komunikat MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli informuje o zasadach obsługi klientów w MOPS od 4 sierpnia 2020 r. do odwołania.

Więcej…

Nie żyje Ludwik Konopacki

W wieku 94 lat zmarł Ludwik Konopacki – nowosolanin, bohater wojenny, żołnierz Armii Krajowej a po wojnie łącznik zrzeszenia Wolność i Niezawisłość,  ostatni żyjący na naszym terenie Żołnierz Wyklęty. W 2015 roku  Rada Miejska oraz prezydent Nowej Soli złożyli na Jego ręce podziękowania za ofiarną działalność na rzecz budowy niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej…