W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa podjęliśmy szereg działań z myślą o bezpieczeństwie nowosolan. Zaproponowaliśmy  rozwiązania na przykład ułatwiające zdalne nauczanie. Podjeliśmy także decyzje wspierające przedsiębiorców.

Zapewniamy obsługę Mieszkańców - mimo iż Urząd Miejski jest zamknięty dla interesantów, nie przerywamy pracy i obsługujemy mieszkańców. Więcej informacji TUTAJ

Wspieramy organizacje pozarządowe w działaniach które zakłóciła pandemia. Więcej informacji TUTAJ

 Przekazaliśmy  250 tys. zł dla naszego szpitala na 3 respiratory. Więcej informacji TUTAJ
 Przekazaliśmy 12 tys. zł na testy
 Zaproponowaliśmy pakiet zwolnień dla przedsiębiorców – (kwiecień - ok. 2 mln zł)
 Kupiliśmy 46 laptopów dla szkół i uczniów – oprócz dofinansowania dołożyliśmy ok. 60 tys. zł. Więcej informacji TUTAJ
 Zaopatrzyliśmy MOPS, Noclegownię, PCK, ZHP oraz organizacje pozarządowe w niezbędne środki bezpieczeństwa, takie jak przyłbice, rękawiczki itp.
 Pomogliśmy w stworzeniu pomieszczenia kryzysowego dla bezdomnych, oferujemy pomoc psychologiczną osobom potrzebującym pomocy.
 
Straż Miejska przez 7 dni w tygodniu pomaga osobom w kwarantannie. Funkcjonariusze SM odbywają wspólne patrole z Policją. Więcej informacji TUTAJ
 
Pobierz plakat informacyjny

Zobacz także

Rehabilitacja doda ci skrzydeł!

Nowosolski Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej realizuje projekt: „Rehabilitacja doda Ci sił – wsparcie zagrożonych grup zawodowych w zakresie rehabilitacji medycznej dla osób powracających do pracy.”

Więcej…

Ważny komunikat MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli informuje o zasadach obsługi klientów w MOPS od 4 sierpnia 2020 r. do odwołania.

Więcej…

Nie żyje Ludwik Konopacki

W wieku 94 lat zmarł Ludwik Konopacki – nowosolanin, bohater wojenny, żołnierz Armii Krajowej a po wojnie łącznik zrzeszenia Wolność i Niezawisłość,  ostatni żyjący na naszym terenie Żołnierz Wyklęty. W 2015 roku  Rada Miejska oraz prezydent Nowej Soli złożyli na Jego ręce podziękowania za ofiarną działalność na rzecz budowy niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej…