Od poniedziałku 11 maja ponownie uruchomiona  zostanie strefa płatnego parkowania w Nowej Soli.

Strefy płatnego parkowania niestrzeżonego znajdują się na :
pl. Floriana, ul. Głowackiego, ul. 8 Maja, ul. Muzealnej, ul. Szerokiej, ul. Św. Barbary, ul. Witosa, ul. Wojska Polskiego (od Kupieckiej do Towarowej), ul. były parking MZGK (Moniuszki), ul. Pocztowa, ul. Dąbrowskiego, ul. Moniuszki, ul. Garbarska, ul. Wrocławska (od skrzyżowania z ul. Zjednoczenia do ul. Wróblewskiego), Placu Wyzwolenia, ul. Królowej Jadwigi oraz ul. Sikorskiego - tylko w dni targowe (poniedziałek, środa, piątek) w godzinach 7.00-14.00. ul. Zjednoczenia (od Towarowej do Muzealnej), ul. Towarowa (od Wojska Polskiego do Zjednoczenia UWAGA: pierwsze pół godziny parkowania jest darmowe).
 Cennik:
Pierwsze pół godziny – 50 gr
Godzina 1 zł
Za druga godzinę 1.20
Za trzecią – 1.40
Za czwartą i każda kolejną 1 zł
Za parking można zapłacić przez telefon.  
Istnieje możliwość wykupienia abonamentu, którego wysokość wynosi:
Miesięczny: 100 zł.
Kwartalny: 270 zł.
Roczny 1 tys.
Abonamenty te są wydawane są maksymalnie na 2 numery rejestracyjne dla pojazdów samochodowych zarejestrowanych na jednego uprawnionego.
W tym celu należy wypełnić wniosek dostępny w punkcie podawczym UM (na parterze). Więcej informacji pod nr. telefonu: 68 459 03 34
We wszystkich strefach płatnego parkowania, w wyznaczonym miejscu (znak dla osoby z niepełnosprawnością ruchową) wprowadzona jest zerowa stawka opłaty. Aby móc parkować za darmo w tym miejscu, należy w widocznym miejscu za szybą samochodu wyłozyć kartę parkingową osoby z niepełnosprawnością.
***
Bezpłatny, całodobowy parking w centrum miasta znajduje się w podwórzu kamienic przy Placu Wyzwolenia, wjazd od ulicy Muzealnej.

Zobacz także

Rehabilitacja doda ci skrzydeł!

Nowosolski Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej realizuje projekt: „Rehabilitacja doda Ci sił – wsparcie zagrożonych grup zawodowych w zakresie rehabilitacji medycznej dla osób powracających do pracy.”

Więcej…

Ważny komunikat MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli informuje o zasadach obsługi klientów w MOPS od 4 sierpnia 2020 r. do odwołania.

Więcej…

Nie żyje Ludwik Konopacki

W wieku 94 lat zmarł Ludwik Konopacki – nowosolanin, bohater wojenny, żołnierz Armii Krajowej a po wojnie łącznik zrzeszenia Wolność i Niezawisłość,  ostatni żyjący na naszym terenie Żołnierz Wyklęty. W 2015 roku  Rada Miejska oraz prezydent Nowej Soli złożyli na Jego ręce podziękowania za ofiarną działalność na rzecz budowy niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej…