Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski oraz wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko oraz sekretarz miasta Alicja Choptowa-Rutkowska, złożyli w piątek 8 maja kwiaty przed Pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę.

Mija właśnie 75 lat od daty zakończenia II Wojny Światowej. Władze Miasta w imieniu swoich Mieszkańców, oddały hołd wszystkim którzy walczy na różnych frontach wojny. W tym trudnym dla wszystkich czasie, nie odbyła jak co roku oficjalna uroczystość, która zawsze gromadzi delegacje zakładów pracy, młodzieży i kombatantów - podjęto decyzję o jej odwołaniu.

Zobacz także

Rehabilitacja doda ci skrzydeł!

Nowosolski Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej realizuje projekt: „Rehabilitacja doda Ci sił – wsparcie zagrożonych grup zawodowych w zakresie rehabilitacji medycznej dla osób powracających do pracy.”

Więcej…

Ważny komunikat MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli informuje o zasadach obsługi klientów w MOPS od 4 sierpnia 2020 r. do odwołania.

Więcej…

Nie żyje Ludwik Konopacki

W wieku 94 lat zmarł Ludwik Konopacki – nowosolanin, bohater wojenny, żołnierz Armii Krajowej a po wojnie łącznik zrzeszenia Wolność i Niezawisłość,  ostatni żyjący na naszym terenie Żołnierz Wyklęty. W 2015 roku  Rada Miejska oraz prezydent Nowej Soli złożyli na Jego ręce podziękowania za ofiarną działalność na rzecz budowy niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej…