Zakończyliśmy przebudowę chodników przy ulicy Jaracza od ulicy Drzymały do skrzyżowania Wandy i Szarych Szeregów.

Wykonała ją firma z Nowej Soli. Po obu stronach jezdni została położona kostka brukowa betonowa w kolorach jasny i ciemny odcień koloru szarego. Wykonano również wjazdy na tereny posesji. Ta inwestycja nawiązuje do remontu który przed miesiącami został wykonany przed wejściem na teren cmentarza  przy ulicy Wandy. Wykonano wówczas przebudowę i jednocześnie dokonano zmiany układu komunikacyjnego w rejonie wejścia na cmentarz. W ramach tej inwestycji wybudowano zatoki postojowe. Wyremontowana została nawierzchnia  w miejscu nawiązania zatoki postojowej do istniejącej jezdni. Utworzono także pasy zieleni.

Zobacz także

Rehabilitacja doda ci skrzydeł!

Nowosolski Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej realizuje projekt: „Rehabilitacja doda Ci sił – wsparcie zagrożonych grup zawodowych w zakresie rehabilitacji medycznej dla osób powracających do pracy.”

Więcej…

Ważny komunikat MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli informuje o zasadach obsługi klientów w MOPS od 4 sierpnia 2020 r. do odwołania.

Więcej…

Nie żyje Ludwik Konopacki

W wieku 94 lat zmarł Ludwik Konopacki – nowosolanin, bohater wojenny, żołnierz Armii Krajowej a po wojnie łącznik zrzeszenia Wolność i Niezawisłość,  ostatni żyjący na naszym terenie Żołnierz Wyklęty. W 2015 roku  Rada Miejska oraz prezydent Nowej Soli złożyli na Jego ręce podziękowania za ofiarną działalność na rzecz budowy niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej…