Członkowie Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych MEDYK podarowali Mieszkańcom Nowej Soli bezdotykową stację do dezynfekcji dłoni.

To 17 tego typu urządzenie które stanęło w naszym mieście. 16 kupił Urząd Miejski, a 1 Stowarzyszenie Medyk. Prezydent Jacek Milewski dziękuje zaangażowanie oraz współpracę. To bardzo ważne, że w trudnych czasach nasi Mieszkańcy mogą liczyć na współpracę i okazane serce - dodaje prezydent.

Członkowie Stowarzyszenia Medyk: Małgorzata Bundziów, Tomasz Haniszewski oraz prezes Adam Waligóra oficjalnie przekazali stację, która stanęła przed budynkiem Urzędu. Stowarzyszenie kupiło ją ze środków własnych (pozyskanych między innymi od sponsorów, którym serdecznie dziękujemy!) a także przy udziale 1% podatku za rok 2019 Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych (ZLOP). Stowarzyszenie MEDYK zachęca przedsiębiorców i instytucje do zakupu takich urządzeń za swoim pośrednictwem.

Kontakt: Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych „MEDYK”
Ul. Zielonogórska 14
67-100 Nowa Sól,

tel: 698 691 619

 

Zobacz także

Pomoc psychologiczna dla rodziców

Od czerwca wznawiamy dyżury psychologa w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Więcej…

Kolejny etap odmrażania

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych.

Więcej…

Godziny pracy Urzędu Miejskiego i USC

Informujemy, że w piątek 12 czerwca (dzień po Bożym Ciele) nowosolski Urząd Miejski oraz Straż Miejska będą nieczynne.

Więcej…