Nowosolskie firmy odpowiadają na potrzeby rynku – firma Melaco, producent elementów do mebli i wyposażenia wnętrz stworzyła punkt do dezynfekcji rąk.

W poniedziałek 25 maja dyrektor firmy Dariusz Piotrowski, przekazał nam tę stację, a my poślemy ją w dobre ręce, do nowej siedziby MOPSu. Rzeczywistość się zmienia i środki odkażające stają się naszymi codziennymi towarzyszami -  mówi dyrektor Piotrowski który podkreśla, że każde 5% ze sprzedaży stojaka idzie na konto szpitala w Nowej Soli. Bardzo dziękujemy za miły gest! Inną nowosolską firmą, która zaregowała na potrzebę rynku w związku z pandemią koronawirusa jest firma Malpol, która produkuje przyłbice - zaopatrują się w nie nie tylko nowosolskie firmy - Malpol wysyła je do odbiorców w całej Polsce.

Zobacz także

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…

Jedyny taki spływ kajakowy

Po raz czwarty odbył się Lubuski Integracyjny Spływ Kajakowy Olimpiad Specjalnych. Współorganizatorem był między innymi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli.

Więcej…