Rondo u zbiegu ulic Wieniawskiego i Przyszłości nosi nazwę „rondo Wadim Tyszkiewicza, prezydenta Miasta (200-2019)”. Dziś w niewielkiej uroczystości odbyło się symboliczne odsłoniecie tablicy.

Wziął w nim udział były prezydent Wadim Tyszkiewicz, obecnie senator RP wraz z żoną Agnieszką Tyszkiewicz, a także władze miasta, radni, pracownicy UM.

Jesteśmy w okresie święta samorządu – mija 30 lat od pierwszych wolnych wyborów samorządowych. Samorząd to gra drużynowa, aby była ona skuteczna, musi być stworzony zespół oraz lider. Nowa Sól niewątpliwie miała to szczęście, że w latach 2002 -2019 takiego lidera miała w pana osobie – zwrócił się do senatora Wadima Tyszkiewicza prezydent Jacek Milewski. Ten nasz wspólny sukces bezsprzecznie ma pańską twarz i tak pozostanie przez wiele, wiele następnych lat. Gdybym miał wymienić jeden, największy sukces tego miasta, wg mnie jest nim to, że nasi mieszkańcy przestali się wstydzić, że mieszkają w Nowej Soli. Twarz Nowej Soli będzie zawsze ściśle powiązana z Wadimem Tyszkiewiczem, tak jak marka Nowej Soli. I to jest taki moment, który jak myślę w imieniu mieszkańców, radnych Rady Miejskiej oraz swoim mogę powiedzieć: dziękuję. To jest uhonorowanie poprzez nadanie ważnemu miejscu nazwy. Na koniec prezydent Milewski powiedział: pańskie zasługi dla nowosolskiego samorządu są niepodważalne i dlatego to jest nasze nowosolskie „dziękuję” za te 17 lat pracy.

Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko  podziękował senatorowi Tyszkiewiczowi za 17 lat wytężonej pracy. Pańskie zaangażowanie było takie, że trudno je opisać. To miejsce jest nieprzypadkowe, nieopodal jest południowa strefa gospodarcza, jedna z dwóch w Nowej Soli. Są one zapełnione fabrykami, miejscami pracy. Ale zanim to się stało, Nowa Sól potrzebowała człowieka, który wie jak to zrobić. Każdy kto zna senatora wie, że zrobił wszystko, aby sprowadzić do miasta inwestorów. Jest pan przykładem, że marzenia się spełniają. Serdecznie za to panu dziękuję. Nigdy tego nowosolanie, samorządowcy niezapomną.

Senator Tyszkiewicz wyraźnie wzruszony powiedział: Życie to opowieść, to książka.  Pragnę podziękować mojej żonie, która musiała znosić mój trudny charakter, moje ciągłe życie w biegu. Zaczynaliśmy w roku 2002 w sytuacji bardzo trudnej dla Nowej Soli. Dziś jest zupełnie inaczej, bo Nowa Sól jest na ustach całej Polski. Wyrazy uznania i szacunku otrzymuję w każdym zakątku naszego kraju. Nowa Sól dzisiaj brzmi dumnie. Bo jest to efekt bardzo ciężkiej pracy wielu ludzi. Wiem jedno: praca w samorządzie to jest służba. To nie jest ciepły stołek, lecz służba. To także pasja. Jeśli praca jest pasją, to osiąga się sukces. My ten sukces osiągnęliśmy. Jestem z tego dumny.

Symbolicznego odsłonięcia ronda dokonał prezydent Jacek Milewski, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko oraz były przewodniczący RM Piotr Szyszko.

 

 

Zobacz także

Powstanie nowy Park Interior

Czy Nowa Sól ma szansę stać się stolicą startupów województwa lubuskiego? To bardzo prawdopodobne!

Więcej…

Grant dla noclegowni

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Koło Nowosolskie od lat realizuje dla Miasta Nowa Sól zadanie prowadzenia Noclegowni dla bezdomnych.

Więcej…

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że w ramach kolejnego etapu kampanii: "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" mającej na celu promocję obronności oraz służby wojskowej, w dniach 13-14 lipca 2020 r.

Więcej…