Przedstawiciel Lubuskiej Rady Seniorów Ludmiła Rudziakowicz oraz Powiatowej Rady Seniorów Jerzy Rybacki byli gośćmi wiceprezydent ds. społecznych Natalii Walewskiej-Wojciechowskiej oraz naczelnik wydziału spraw społecznych Kariny Jarosz.

Głównym tematem spotkania było nawiązanie współpracy. Od marca w UM istnieje wydział spraw społecznych, który nawiązuje współpracę z wieloma środowiskami. Przedstawiciele Rad Seniorów omówili swoją działalność oraz zadania które w ich ramach są realizowane. Cieszę się z początku naszej współpracy. Wierzę, że takie spotkania będą odbywały się cyklicznie – mówi naczelnik Karina Jarosz.
Nowa Sól stawia na aktywność SENIORÓW
1 stycznia 2021 roku swoją działalność rozpocznie Dom Dziennego Pobytu Senior +. Powstanie on w Centrum Aktywności Społecznej który jest zlokalizowany w dawnym budynku gimnazjum nr 3 przy ulicy Kasprowicza. Obecnie trwa tam remont. Pod koniec tego roku we współpracy z MOPS będzie przeprowadzony nabór do ośrodka. Nowa Sól otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu Senior + dla mającego powstać w dawnym budynku Gimnazjum nr 3 przy ulicy Kasprowicza Domu Dziennego Pobytu Seniora. Ma on być drugim domem dla mieszkańców w wieku od 60 roku życia, którzy nie pracują i chcieliby aktywnie spędzać wolny czas. W placówce będą odbywać się zajęcia ruchowe, rekreacyjne i edukacyjne.

Zobacz także

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…

Jedyny taki spływ kajakowy

Po raz czwarty odbył się Lubuski Integracyjny Spływ Kajakowy Olimpiad Specjalnych. Współorganizatorem był między innymi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli.

Więcej…