Prezydent Jacek Milewski podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa, na budowę drogi gminnej łączącej rondo DOZAMET z ul. Brzozową oraz rozbudowę drogi gminnej w ciągu ul. Brzozowej i ul. Wyspiańskiego.

Inwestycja będzie kosztować 6.887.613,25 zł brutto, z czego Miasto w ramach Funduszu Dróg Samorządowych ma otrzymać 60% dofinansowania. Wykonawca udziela 84 miesięcy gwarancji na wykonane prace, a termin zakończenia budowy drogi to 31 sierpnia 2021 roku. To bardzo ważna inwestycja, która na pewno poprawi komfort życia nowosolan – przede wszystkim samochody dojeżdżające do zakładu zlokalizowanego przy ulicy Hutniczej nie będą musiały przeciskać się wąskimi uliczkami. Jest to również domknięcie nowosolskiego ringu, czyli sieci dróg, która działają jak obwodnica i ułatwiają kierowcom przejazd. To także tzw. „bypass” który odciąży ulicę Piłsudskiego.

 

Zobacz także

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…

Jedyny taki spływ kajakowy

Po raz czwarty odbył się Lubuski Integracyjny Spływ Kajakowy Olimpiad Specjalnych. Współorganizatorem był między innymi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli.

Więcej…