W poniedziałek 22 czerwca odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Odra dla Turystów. Tematem spotkania było udzielenie absolutorium zarządowi, który przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2019.

W roku 2019 Laguna przewiozła przeszło 10 tysięcy pasażerów. To był bardzo trudny okres dla naszych statków turystycznych, ponieważ od kilku lat zmagamy się z pogłębiającą suszą hydrologiczną, co niezmiernie utrudnia pływanie po Odrze. Mimo to, Stowarzyszenie wykorzystało każdy dzień, który umożliwiał pływanie. Pomimo tych trudności, Stowarzyszenie zorganizowało szereg eventów na statkach, takie jak: zbiórka krwi, rejsy z przewodnikiem z kursem pierwszej pomocy, zorganizowano rejsy dla weteranów wojennych, a także turniej gier planszowych. Stowarzyszenie organizowało także konkursy dla szkół i seniorów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rejsy z produktami regionalnymi. Odra dla Turystów stworzyła również film promocyjny o Dolinie Środkowej Odry.

 

Zobacz także

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…

Jedyny taki spływ kajakowy

Po raz czwarty odbył się Lubuski Integracyjny Spływ Kajakowy Olimpiad Specjalnych. Współorganizatorem był między innymi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli.

Więcej…