Z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowej Soli żegna się dyrektor Elżbieta Gonet.

We wtorek 30 czerwca pożegnał ją prezydent Jacek Milewski. W gronie starosty nowosolskiej Iwony Brzozowskiej, dyrektorów Nowosolskiego Domu Kultury, Muzeum Miejskiego, wiceprezydent miasta oraz pracowników Urzędu Miejskiego, pożegnaliśmy przechodzącą na emeryturę dyrektor Gonet. W liście do pani dyrektor, prezydent napisał:
"W związku z zakończeniem Pani pracy zawodowej oraz przejściem na emeryturę, pragnę podziękować za lata w których była Pani dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli.
W tym wyjątkowym dniu pragnę wyrazić wielkie i szczere uznanie dla Pani pracy pełnej pasji która była, jestem tego pewien, powołaniem. To powołanie by dbać o księgozbiór, by go gromadzić, opisywać, udostępniać. Lecz to nie wszystko, ponieważ to właśnie bibliotekarz jest przewodnikiem po świecie książek, nauki i literatury. To on wskazuje drogę, wytycza szlaki by odnaleźć się w świecie literatury.
Przekształciła Pani nowosolską bibliotekę w nowoczesne miejsce które spełnia zarówno potrzeby czytelnicze, jak i informacyjne, edukacyjne, kulturalne oraz społeczne.        Uświadamiała nam Pani, że czytanie odżywia i cywilizuje. Ono niszczy naszą ignorancję oraz uprzedzenia. Uczy nas lepiej zrozumieć drugiego człowieka w naszym skomplikowanym społeczeństwie.
Pisarz Isaac Asimov powiedział kiedyś:
„Biblioteka to statek kosmiczny, który zabierze was w najdalsze zakątki Wszechświata. To wehikuł czasu, który przeniesie was w daleką przeszłość i przyszłość. To nauczyciel, który wie więcej niż jakikolwiek człowiek. To przyjaciel, który was rozbawi i pocieszy — i najważniejsze - biblioteka to brama do lepszego, szczęśliwszego, i bardziej spełnionego życia.”
Pani Elżbieto – dziękuję za najpiękniejszy wehikuł czasu do którego miałem zaszczyt wstąpić.
Jedna książka skończona, czas ją zamknąć i odłożyć na półkę. Ale przed Panią kolejna, na pewno równie ekscytująca. Czego serdecznie Pani życzę."

Zobacz także

Powstanie nowy Park Interior

Czy Nowa Sól ma szansę stać się stolicą startupów województwa lubuskiego? To bardzo prawdopodobne!

Więcej…

Grant dla noclegowni

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Koło Nowosolskie od lat realizuje dla Miasta Nowa Sól zadanie prowadzenia Noclegowni dla bezdomnych.

Więcej…

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że w ramach kolejnego etapu kampanii: "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" mającej na celu promocję obronności oraz służby wojskowej, w dniach 13-14 lipca 2020 r.

Więcej…