W poniedziałek 6 lipca 24 Flis Odrzański Uraz - Szczecin zawitał do Nowej Soli. To flis szczególny, ponieważ został ochrzczony imieniem jego założycielki i wytrwałej organizatorki, Elżbiety Marszałek.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialny jest  Polski Cech Flisaków, Szkutników i Sterników to wychowankowie i współpracownicy pani Marszałek, dla których jest ona mentorem i natchnieniem. Na marinie flisaków powitała wiceprezydent Natalia Walewska - Wojciechowska,  senator Wadim Tyszkiewicz  oraz burmistrz Bytomia Odrzańskiego Jacek Sauter i Andrzej Dela, nowosolanin - wielki miłośnik Odry. Najważniejsze założenia flisu to promowanie turystycznego i rekreacyjnego zagospodarowania Odry, najpiękniejszej naszym zdaniem polskiej rzeki.11 lipca flisacy dopłyną do Wałów Chrobrego w Szczecinie

Zobacz także

Budowa ul. Słonecznikowej zakończona

Zakończyła się budowa ulicy Słonecznikowej na Starym Żabnie – wykonano jezdnię o szerokości 5,00 m i długości ok. 691 m wraz z chodnikami o szerokości 2 m.

Więcej…

Informacja o wynikach naboru w MZdOP

 INFORMACJA O WYNIKACH NABORU
REFERENT DS. ADMINISTRACYJNO – KSIĘGOWYCH
W MIEJSKIM ZESPOLE DO OBSŁUGI PRZEDSZKOLI W NOWEJ SOLI.

Więcej…

Zapraszamy na spacer po Nowej Soli

Przewodnicy Lubuscy zapraszają na bezpłatny spacer po Nowej Soli podczas którego uczestnicy będą poznawać ciekawe obiekty w mieście.

Więcej…