Zakończyła się budowa ulicy Słonecznikowej na Starym Żabnie – wykonano jezdnię o szerokości 5,00 m i długości ok. 691 m wraz z chodnikami o szerokości 2 m.

Przebudowano skrzyżowania: z drogą wojewódzką nr 292 – ul. Głogowska,  drogami gminnymi – ul. Tulipanowa, ul. Wrzosowa, ul. Liliowa, ul. Konwaliowa. Wybudowano kanalizację deszczową i oświetlenia (łącznie 25 lamp). Inwestycję wykonała nowosolska firma P.P.U.H. Export – Import PA-BEX Ewa Pachowicz za kwotę przeszło 2 milionów złotych, udzielając miastu 84 miesięcy gwarancji na wykonane prace.  50% tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zobacz także

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…

Jedyny taki spływ kajakowy

Po raz czwarty odbył się Lubuski Integracyjny Spływ Kajakowy Olimpiad Specjalnych. Współorganizatorem był między innymi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli.

Więcej…