W województwie lubuskim odnotowano w ostatnim czasie znaczący wzrost zakażeń SARS-CoV-2. Obserwujemy również niepokojący trend coraz słabszego przestrzegania obostrzeń sanitarnych dotyczących zasad bezpieczeństwa, higieny i zachowania dystansu społecznego.

W związku z tym informujemy, że Straż Miejska w odpowiedzi na wytyczne Wojewody Lubuskiego w sprawie egzekwowania rozporządzenia  Rady Ministrów dotyczących obowiązku zakrywania nosa i ust pogłębi kontrole m.in. w  budynkach użyteczności publicznej takich jak sklepy czy komunikacji miejskiej.  Informujemy również, że za nie przestrzeganie tego obowiązku będzie nakładany mandat w wysokości 500 złotych.

Zobacz także

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…

Jedyny taki spływ kajakowy

Po raz czwarty odbył się Lubuski Integracyjny Spływ Kajakowy Olimpiad Specjalnych. Współorganizatorem był między innymi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli.

Więcej…