Zobacz także:

Spotkanie z W. Mannem odwołane

Spotkanie z Wojciechem Mannem nie odbędzie się....Wielu nowosolan cieszyło się na myśl, że środowy wieczór 27 listopada spędzi w towarzystwie Wojciecha Manna.

Więcej…

Moniuszko i jego Europa

Zapraszamy do Nowosolskiego Domu Kultury na koncert symfoniczny Filharmonii Zielonogórskiej. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Czesław Grabowski – dyrygent, Yana Hudzovska – sopran, Krzysztof Zimny – tenor, David Roy – baryton, Sławomir Kozłowski – prowadzenie, Program: uwertury i arie m.in. z oper S.Moniuszki, Ch.Gounoda

Więcej…

Lorem Ipsum

„Lorem Ipsum” to autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

Więcej…

Przegląd ubiegłorocznych filmów, które zdobyły nagrody na Solanin Film Festiwalu, spotkanie z Elżbietą Bielską-Kajzer promujący jej najnowszy tomik poezji, kiermasz książek, kawiarenki językowe i szachowa, dyskusje o książkach... To przygotowaliśmy w czerwcu dla naszych czytelników.


BIBLIOTEKA GŁÓWNA
* 3 czerwca (poniedziałek), godz. 17.00 w Czytelni Regionalnej – ROSYJSKA kawiarenka językowa;
* 3 czerwca (poniedziałek), godz. 18.00 w Galerii pod Tekstem - prezentacja najciekawszych filmów z ostatnich festiwali Solanin;
* 4 czerwca (wtorek), godz. 17.00 w Czytelni Regionalnej – ANGIELSKA kawiarenka językowa;
* 5 czerwca (środa), godz. 17.00 w Czytelni Regionalnej – NIEMIECKA kawiarenka językowa;
* 6 czerwca (czwartek), godz. 17.00 w Czytelni Regionalnej – HISZPAŃSKA kawiarenka językowa;
* 12 czerwca (środa), godz. 18.00 w Galerii pod Tekstem – wieczór ELŻBIETY BIELSKIEJ-KAJZER promujący tomik poezji pt. ,,Nie zapomnij że byłaś" wydanego przez Urząd Miejski w Nowej Soli. Spotkanie poprowadzi Elżbieta Wozowczyk-Leszko, dziennikarka Radia Zachód. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki z autografem autorki;
* 13 czerwca (czwartek), godz. 12.00-17.00 w Ogrodzie Sztuk – kiermasz książek pod hasłem ,,ŻYJ KOLOROWO Z KSIĄŻKĄ";
* 24 czerwca (poniedziałek), godz. 16.00 w Czytelni Regionalnej – kawiarenka SZACHOWA;
* 26 czerwca (środa), godz. 16.30 w Czytelni Regionalnej – Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Czytamy ,,ZAMKI NA PIASKU" Chrisa Bohjaliana.

BIBLUŚ
* 4 czerwca (wtorek), godz. 10.00 w Biblusiu – spotkanie z MAŁGORZATĄ ŻÓŁTASZEK, autorką książek dla dzieci. Jej książki polecane są przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne, jako edukacyjne i wspierające rozwój dziecka. Prowadzi pełne niespodzianek, twórcze i radosne spotkania autorskie, stawiając dzieci w centrum uwagi i w każdym momencie wspierając ich kreatywność i poczucie własnej wartości;
* 8 czerwca (sobota), godz. 13.00 w Biblusiu – Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Czytamy książkę Sylwii Chutnik ,,NIEŚMIAŁEK".
* 11 czerwca (wtorek), godz. 10.00 w Przedszkolu nr 12 w Nowej Soli – Czytanie na Dywanie;
* 17 czerwca (poniedziałek), godz. 17.00 w Ogrodzie Sztuk - przedstawienie kukiełkowe pt. ,,ALICJA W KRAINIE CZARÓW" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowej Soli.

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/