Zobacz także:

Super okazja! Niezwykła atrakcja!

Muzeum Miejskie w Nowej Soli zaprasza na warsztaty filmowe - od 13.07 do 17.07 WARSZTATY FILMOWE "ZRÓB SWÓJ FILM!". 5 dni intensywnej pracy z kamerą i montażem! Warsztaty są bezpłatne, doświadczenie nie jest wymagane, zapewniamy profesjonalny sprzęt do realizacji filmów.

Więcej…

Zmiany w MBP

Od 1 lipca Tomasz Marek Jedraszak pełni obowiązki dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej.Pani Elżbieta Gonet przeszła na emeryturę.

Więcej…

Informacja dla czytelników MBP

Od poniedziałku 22 czerwca czytelnik Biblioteki Głównej, Filii i Biblioteki dla Dzieci może oddać i wypożyczyć zbiory w wypożyczalniach poszczególnych agend. Biblioteka obsługuje czytelników w dni powszednie od 9.00 do 17.00.

Więcej…

„WAKACYJNE ROZMAITOŚCI - BIBLIOTECZNE MOŻLIWOŚCI” - pod takim hasłem będą przebiegać tegoroczne wakacje w Bibliotece dla Dzieci Bibluś. Rozpoczną się one 9 lipca i potrwają do 14 sierpnia.

Na półtoragodzinne zajęcia zapraszamy  we wtorki, środy i czwartki, od godz. 11.00 do 12.30. 29 sierpnia, na koniec wakacji, w Ogrodzie Sztuk odbędzie się minifestyn, którego hasło przewodnie brzmi: ,,Nie trać formy przez cały rok szkolny”.

Oto dokładny program bibliotecznych wakacji:

Biblusiowe wtorki

* 9 lipca - Wakacyjna wyprawa dookoła świata z książką „Oto jest Rzym”, której autorem jest Miroslav Sasek. Potem ,,Pora coś zmalować” - zajęcia plastyczne i ,,Raz, dwa,trzy gramy!” - gry planszowe, gry edukacyjne, puzzle, sudoku itp.
* 16 lipca - Opowieści pokoleń z książką „Królowa pszczół", potem ,,Pszczółka, motyl, doniczkowa ozdoba na okno” -  zajęcia kreatywne i ,,Raz, dwa,trzy gramy!” - gry planszowe, gry edukacyjne, puzzle, sudoku itp.
* 23 lipca - Wakacyjna wyprawa dookoła świata z książką „Oto jest Nowy Jork” (M. Sasek), potem ,,Pora coś zmalować” - zajęcia plastyczne i ,,Raz, dwa,trzy gramy!!!” - gry planszowe, gry edukacyjne, puzzle, sudoku itp.
* 30 lipca - Opowieści pokoleń z książką „Królewna żabka”, potem ,,Wazony z recyklingu” - zajęcia kreatywne i ,,Raz, dwa,trzy gramy!” - gry planszowe, gry edukacyjne, puzzle, sudoku itp.
* 6 sierpnia - Wakacyjna wyprawa dookoła świata z książką „Oto jest Paryż” (M. Sasek), potem ,,Pora coś zmalować” - zajęcia plastyczne i ,,Raz, dwa,trzy gramy!” -  gry planszowe, gry edukacyjne, puzzle, sudoku itp.
* 13 sierpnia - Opowieści pokoleń z książką „Na dworze lwa", potem ,,Podwodny świat - zajęcia kreatywne i ,,Raz, dwa,trzy gramy!” - gry planszowe, gry edukacyjne, puzzle, sudoku itp.

Muzealne środy

* 10 lipca - „ Malujemy naturę” - zajęcia plastyczne w plenerze;
* 17 lipca - „Jak powstają skamieniałości?” - zajęcia plastyczno-modelarskie;
* 24 lipca - „Kartka z zielnika” - zajęcia techniczne;
* 31 lipca - „Malowanie panoramy Nowej Soli” - zajęcia plastyczne;
* 7 sierpnia - „Zabawy naszych dziadków” - zajęcia ruchowe;
* 14 sierpnia - Bajki i legendy dawniej i dziś” - zajęcia plastyczne.

Biblusiowe czwartki

* 11 lipca - „W co się bawią dzieci na całym świecie?” - Europa - zabawy ruchowe  w Ogrodzie Sztuk;
* 18 lipca - Dbajmy o naszą planetę z książką „Uff! Jak dbać o powietrze” (Nuria & Empar Jimenez), potem ,,Fajne rzeczy z niefajnych śmieci” - zajęcia kreatywne, czyli zabawy z papierem;
* 25 lipca - „W co się bawią dzieci na całym świecie?” - Afryka - zabawy ruchowe w Ogrodzie Sztuk;
* 1 sierpnia - Dbajmy o naszą planetę z książką „Plusk! Jak oszczędzać wodę” (Nuria & Empar Jimenez), potem ,,Fajne rzeczy z niefajnych śmieci - zajęcia kreatywne, czyli zabawa z plastikiem;
* 8 sierpnia - „W co się bawią dzieci na całym świecie?” -  Ameryka - zabawy ruchowe w Ogrodzie Sztuk.

Minifestyn

29 sierpnia, na koniec wakacji, zapraszamy dzieci i ich rodziców w godz. 14.00 - 17.00 do Ogrodu Sztuk na trzygodzinny Minifestyn „Nie trać formy przez cały rok szkolny”. Jego organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowej Soli i Pełnomocnik ds. Rozwiązywania problemów Alkoholowych i Narkomanii przy Urzędzie Miasta Nowa Sól.

Oto program festynu: * pokaz prawidłowego pakowania plecaka szkolnego, * zdrowe śniadanie, czyli jak przygotować śniadanie na medal, * co to znaczy aktywność fizyczna w szkole i poza szkołą, * porady dla rodziców na temat żywienia dzieci, * higiena osobista ucznia, * zdrowy styl życia całej rodziny, * kiermasz książek, * konkursy, zabawy, quizy z nagrodami. Oprócz tego każdy będzie mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom tkanki tłuszczowej oraz BMI oraz poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Zajęcia zorganizowane są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Uwaga: Biblioteka nie ma statusu placówki opiekuńczo-wychowawczej, dlatego dzieci powinny przychodzić na zajęcia z opiekunami.

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.com.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 3553430

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/