Zobacz także:

W piątek Bibliotekę odwiedziło 178 osób!

W piątek 8 maja, po długiej przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemicznym, Biblioteka nasza została otwarta.

Więcej…

Nowość wydawnicza!

Kolekcja kartek pocztowych w zbiorach Muzeum Miejskiego liczy ponad 1200 egzemplarzy i stale się powiększa. Gromadzone są kartki prezentujące Nową Sól i okolice w granicach obecnego powiatu nowosolskiego, wyprodukowane przed 1945 r. i powojenne do czasów współczesnych.

Więcej…

Komunikat Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna zostaje ponownie otwarta w piątek 8 maja.

Więcej…

W czwartek 19 września zapraszamy nowosolan na gorące ,,hiszpańskie” pożegnanie lata. Z muzyką, tańcem, językiem, jedzeniem i literaturą o tym jednym z najpiękniejszych zakątków Europy.

Organizatorami wieczoru są Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Nowej Soli i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowej Soli. Część pierwsza, otwarta dla wszystkich, odbędzie się w Ogrodzie Sztuk, część druga (wymagana jest rezerwacja miejsc) w Galerii pod Tekstem.

Oto dokładny program tego wieczoru, którego hasło brzmi: ,,Co w Hiszpanii gra?”:

* Część pierwsza (otwarta) w Ogrodzie Sztuk, od 16.30 do 17.40:
- występ Kacpra Jakubowskiego, młodego artysty, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowej Soli im. Grażyny Bacewicz, który wykona hiszpańskie utwory gitarowe;
- występ amatorskiego zespołu tańca flamenco z Żar, sekcji tanecznej Żarskiego Domu Kultury z ponad 10-letnim stażem, mającej w dorobku ponad sto występów w Polsce i w Niemczech. Kieruje nią Lidia Wolanowska, a prowadzi Barbara Cieślewicz, tancerka i nauczycielka tańca flamenco ze studia Amparo de Triana w Berlinie;
- hiszpański na wesoło, językowa zabawa z Karoliną Mackiewicz, filolożką hiszpańską, bibliotekarką, która prowadzi kawiarenkę językową.

* Część druga w Galerii pod Tekstem (zamknięta po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Rezerwacja do 16 września pod nr tel. 605 362 702), od 17.40 do 19.00:
- słodki poczęstunek w stylu hiszpańskim;
- spotkanie autorskie z Anną Kochnowicz-Kann, dziennikarką, reżyserką filmów dokumentalnych i telewizyjnych i pisarką, autorką „barcelońskiej trylogii” (,,Do zobaczenia w Barcelonie” , ,,Powrót do Barcelony” i ,,Barcelona na zawsze”).

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.com.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 3553430

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/