Zobacz także:

Spotkanie z Wojciechem Mannem w NDK

27 listopada spotkanie z Wojciechem Mannem w Nowosolskim Domu Kultury. Miejscówki można odbierać w kasie NDK

Więcej…

Moniuszko i jego Europa

Zapraszamy do Nowosolskiego Domu Kultury na koncert symfoniczny Filharmonii Zielonogórskiej. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Czesław Grabowski – dyrygent, Yana Hudzovska – sopran, Krzysztof Zimny – tenor, David Roy – baryton, Sławomir Kozłowski – prowadzenie, Program: uwertury i arie m.in. z oper S.Moniuszki, Ch.Gounoda

Więcej…

Lorem Ipsum

„Lorem Ipsum” to autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

Więcej…

W czwartek 19 września zapraszamy nowosolan na gorące ,,hiszpańskie” pożegnanie lata. Z muzyką, tańcem, językiem, jedzeniem i literaturą o tym jednym z najpiękniejszych zakątków Europy.

Organizatorami wieczoru są Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Nowej Soli i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowej Soli. Część pierwsza, otwarta dla wszystkich, odbędzie się w Ogrodzie Sztuk, część druga (wymagana jest rezerwacja miejsc) w Galerii pod Tekstem.

Oto dokładny program tego wieczoru, którego hasło brzmi: ,,Co w Hiszpanii gra?”:

* Część pierwsza (otwarta) w Ogrodzie Sztuk, od 16.30 do 17.40:
- występ Kacpra Jakubowskiego, młodego artysty, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowej Soli im. Grażyny Bacewicz, który wykona hiszpańskie utwory gitarowe;
- występ amatorskiego zespołu tańca flamenco z Żar, sekcji tanecznej Żarskiego Domu Kultury z ponad 10-letnim stażem, mającej w dorobku ponad sto występów w Polsce i w Niemczech. Kieruje nią Lidia Wolanowska, a prowadzi Barbara Cieślewicz, tancerka i nauczycielka tańca flamenco ze studia Amparo de Triana w Berlinie;
- hiszpański na wesoło, językowa zabawa z Karoliną Mackiewicz, filolożką hiszpańską, bibliotekarką, która prowadzi kawiarenkę językową.

* Część druga w Galerii pod Tekstem (zamknięta po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Rezerwacja do 16 września pod nr tel. 605 362 702), od 17.40 do 19.00:
- słodki poczęstunek w stylu hiszpańskim;
- spotkanie autorskie z Anną Kochnowicz-Kann, dziennikarką, reżyserką filmów dokumentalnych i telewizyjnych i pisarką, autorką „barcelońskiej trylogii” (,,Do zobaczenia w Barcelonie” , ,,Powrót do Barcelony” i ,,Barcelona na zawsze”).

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/