Zobacz także:

W Ogrodzie Sztuk wystawa plenerowa – Someart

W Ogrodzie Sztuk (na ścianie letniego amfiteatru) możemy podziwiać mural wykonany przez poznańskiego artystę występującego pod pseudonimem „Someart”.

Więcej…

W piątek Bibliotekę odwiedziło 178 osób!

W piątek 8 maja, po długiej przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemicznym, Biblioteka nasza została otwarta.

Więcej…

Nowość wydawnicza!

Kolekcja kartek pocztowych w zbiorach Muzeum Miejskiego liczy ponad 1200 egzemplarzy i stale się powiększa. Gromadzone są kartki prezentujące Nową Sól i okolice w granicach obecnego powiatu nowosolskiego, wyprodukowane przed 1945 r. i powojenne do czasów współczesnych.

Więcej…

Nowosolski Dom Kultury planuje od marca wprowadzić zajęcia warsztatowe z robotyki. Rozwój technologii i związane z nim zmiany zachodzące na świecie sprawiają, że programowanie staje się niezbędną umiejętnością poszukiwaną na rynku pracy.

Zajęcia są dla dzieci w wieku 7 - 12 lat, dają one rozwijanie sprawności manualnych, naukę twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia oraz  nabywanie zdolności informatycznych i technicznych. Zajęcia są bezpłatne

Zajęcia z robotyki to połączenie zabawy z nauką. Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO dopasowanych do wieku dzieci uczestnicy zajęć będą uczyć się konstruowania robotów. Zestawy klocków wyposażone są w czujniki, silniki i elementy elektromechaniczne, które po zaprogramowaniu pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić lub sortować ładunki.

Podczas zajęć dzieci zdobędą umiejętności informatyczne i techniczne, nauczą się analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz planowania i programowania sekwencji ruchów robota.

Zapisy w sekretariacie NDK tel. 68 387 90 15

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.com.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 3553430

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/